Pagrindinis » Straipsniai » Statybos darbai

Įvardijus mažareikšmius pažeidimus, stiprėja statybos valstybinė priežiūra

Įvardijus mažareikšmius pažeidimus, stiprėja statybos valstybinė priežiūra

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (VTPSI), kaip ir kitos priežiūrą vykdančios institucijos, iki šių metų pradžios didelius laiko ir žmogiškuosius išteklius eikvodavo mažareikšmiams pažeidimams ištirti, nors būdavo akivaizdu, kad skundo esmė – dviejų, dažniausiai fizinių asmenų civiliniai santykiai. Baimintasi, kad, nepradėjus tyrimo, pareiškėjas skųs instituciją ar jos pareigūną dėl neveikimo.

Tiriant mažareikšmius pažeidimus, mažiau laiko ir kitų resursų lieka svarbesnėms kontrolės funkcijos atlikti ir žymiai pavojingesniems pažeidimams užkardyti. O juk taupus lėšų naudojimas ir maksimalus veiklos efektyvumas turi būti pagrindiniai iš valstybės biudžeto išlaikomos institucijos veiklos principai.

Dėl to šiais metais įsigaliojusiame Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros įstatyme nustatyta, kad skundų ar pranešimų dėl pažeidimų statybos srityje nagrinėjimo tvarką, atvejus, kai šie skundai ar pranešimai nenagrinėjami arba jų nagrinėjimas nutraukiamas, nustato VTPSI.

„Atsižvelgdama į nuostatą, kad mažareikšmiu pažeidimu gali būti laikomas toks, kuris nepadarė žalos konkrečios teisės normos saugomam viešajam interesui ar žmonių sveikatai, gyvybei ir kitiems konkrečios teisės normos saugomiems interesams arba tokia žala yra labai nežymi, VTPSI nusistatė, kokie pažeidimai statybos srityje laikytini mažareikšmiais, – sakė Vida Aliukonienė, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos Inspekcijos atstovė ryšiams su visuomene. – Toks konkrečių atvejų teisės akte išvardijimas svarbus ir antikorupciniu požiūriu – su skundu susipažinęs ar patikrinimą vietoje atliekantis pareigūnas pats negali subjektyviai nustatyti pažeidimo reikšmingumo.“

Vadovaujantis Asmenų prašymų, skundų, pranešimų nagrinėjimo ir asmenų aptarnavimo Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje prie Aplinkos ministerijos taisyklėmis (Taisyklės), skundas ar pranešimas nenagrinėjamas dėl mažareikšmiais laikomų teisės aktų pažeidimų, kai:

• vykdoma naujo nesudėtingo statinio statyba ar nesudėtingo statinio rekonstravimas neturint pagal teisės aktų nuostatas privalomų žemės sklypo ar gretimų žemės sklypų savininkų ar valdytojų sutikimų, kai rašytinis pritarimas statinio projektui neprivalomas. Tačiau tais atvejais, kai statyba vykdoma ar įvykdyta valstybinėje žemėje, yra privalomas valstybinės žemės patikėtinio rašytinis sutikimas, įvyko ar gresia statinio avarija arba tokio statinio statyba toje vietoje pagal teisės aktus negalima, šis pažeidimas nebus laikomas mažareikšmiu;

• statomas toks statinys, kurį norint statyti nereikėjo rengti statinio projekto ir (ar) gauti statybą leidžiančio dokumento (išskyrus atvejus, kai įvyko ar gresia statinio avarija, tokio statinio statyba toje vietoje pagal teisės aktus negalima);

• statinio projekte nurodyti statinio bendrieji rodikliai neatitinka faktinių rodiklių, tačiau nukrypimai laikytini neesminiais (neviršijančiais statybos techniniame reglamente STR 1.11.01:2010 „Statybos užbaigimas“ nurodytų dydžių);

• viešojo administravimo subjektų veiksmais, administraciniais sprendimais buvo pažeistos taisyklės, neturinčios įtakos objektyviam visų aplinkybių įvertinimui bei sprendimo pagrįstumui, padaryta gramatinių klaidų, atlikti pažeidimai jau ištaisyti ir pan.

Siekiant išvengti nesusipratimų, taupyti laiką ir lėšas, sako V. Aliukonienė, patartina pirmiausiai išsiaiškinti, ar pažeidimas, dėl kurio rengiamasi kreiptis į VTPSI, nepriskirtinas mažareikšmiams. Piliečiai, manantys, kad dėl mažareikšmių pažeidimų nepaisoma jų teisių, turėtų pabandyti tartis geranoriškai, o susitarimo nepasiekus, tokius ginčus spręsti teisme.

Taisyklėse numatyti ir kiti skundų ar pranešimų nenagrinėjimo atvejai, pagrįsti Viešojo administravimo įstatymo nuostatomis, privalomųjų skundo ar pranešimo rekvizitų reikalavimais. Tačiau visada apie sprendimą nenagrinėti skundo ar pranešimo pareiškėjas nustatyta tvarka informuojamas, nurodant nenagrinėjimo pagrindą ir tai patvirtinančias aplinkybes, akcentuoja Inspekcijos atstovė.

„VTPSI siekia valstybinę priežiūrą nukreipti į ypatingų ir neypatingų statinių statybą, vykdyti viešajam interesui, žmonių sveikatai, gyvybei ir kitiems konkrečios teisės normos saugomiems interesams galinčių pakenkti pažeidimų prevenciją“, – sako V. Aliukonienė.  

Įvardijus mažareikšmius pažeidimus, stiprėja statybos valstybinė priežiūra

Kategorija: Statybos darbai | Įdėjo: Admin (22.09.2014) Šaltinis: statybunaujienos.lt/,
Peržiūrų: 2385 | Paieškos žymos: Statybos užbaigimas | Reitingas: 0.0/0

Reklaminis plotas nemokamas. Čia gali būti užsakomieji straipsniai. Turite pasiūlymą, reklaminį straipsnį, pranešimą ar tiesiog norite reklamuoti savo produktą? Prisijunkite ir patalpinkite straipsnį patys. Taip paprasta dar nebuvo.

Dirbtinio intelekto SkelbimaiStatybos pasirinkimas:

Žymos
statyba skelbimai Aplinkotvarka šildymas statybos baldai statybinės medžiagos gamyba fasado apdaila vidaus apdaila būstas nekilnojamas turtas NT euras nekilnojamasis turtas stogai bustas interjeras dažai architektūra Namai butai remontas dazymas Nekilnojamas turas nekilnojamasis turtas (NT) pardavimas daugiabutis Namas stogas NT rinka namo projektas griovimo darbai KAMINAI garažas granulės nuoma Kaunas įregistravimas kadastriniai matavimai pastatas pirkimas butas drėgmė pamatai kasimas Vilnius būsto nuoma grindys-durys karkasiniai namai

statybinės technikos nuoma

tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | KATEGORIJOS | REKLAMINIAI STRAIPSNIAI | Skaičiavimo programos
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 SKELBIMAISTATYBOS.lt - nemokami statybos skelbimai internete | Lankomumas: Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  • SiteMAP
  • Наверх