Pagrindinis » Straipsniai » Interjeras ir jų detalės

Jaukus ir patogus gyvenimas mažame bute

Jaukus ir patogus gyvenimas mažame bute

Nemažai lietuvių gyvena mažos kvadratūros butuose ir kasdien susiduria su erdvės problema. Tačiau net ir itin mažus butus galima paversti jaukiais ir stilingais namais, kuriuose būtų patogu gyventi. Nors nėra tikslios formulės tinkančios visiems, tačiau yra keli svarbūs momentai, kurių pagalba galima sėkmingai spręsti mažos erdvės klausimą.

Tai - protingai suplanuotas funkcinių zonų išdėstymas, šviesiomis spalvomis dekoruotos sienos, netradicinės vietos daiktams laikyti, daugiafunkciniai baldai ir mobilios pertvaros, naudojamos pagal poreikį.

Gyvenant mažame bute verta pasvarstyti atviros erdvės koncepciją. Gerai suplanavus erdvę, išgriovus, jei yra galimybė, skiriamąją (ne kapitalinę) sieną ar jos dalį, namuose gali tapti daug šviesiau ir patogiau. Vietoj mažučių uždaromų užkaborių, gali atsiverti bendra jauki erdvė, suskirstyta zonomis, kurioje gaminame maistą, valgome, miegame, dirbame, ilsimės.


Užuot palikę aklinai uždaras sienas funkcinių zonų atskyrimui, galite tai padaryti lengvesnėmis konstrukcijomis, atviromis lentynomis arba mobiliomis pertvaromis. Tokios konstrukcijos neapkrauna erdvės gali atlikti dekoratyvių daiktų laikymo funkciją ir tapti išraiškingu namų akcentu. Be to, protingai suplanavus pertvaras, jų pagalba visame bute galima išsaugoti daugiau šviesos.


Atvirą bendrą erdvę pagal funkcines zonas vizualiai padalinti galima ir be pertvarų, panaudojant skirtingas spalvas, faktūras, apdailos medžiagas bei apšvietimą.

Jei bute aukštos lubos, ar yra palėpė, galbūt įmanoma rekonstrukcija suformuojant antrą pusinį aukštą. Patogiausias ir dažniausiai naudojamas variantas - jame įrengti miegamojo zoną, kadangi jai nereikalingas didelis aukštis.


Erdvė po laiptais. Jei butas išsidėstytas per kelis aukštus, pagalvokite kaip efektyviai išnaudoti laiptinės zoną ir erdvę po laiptais. Galimi patys įvairiausi variantai – nuo miegamojo ar poilsio kampelio iki drabužinės ir pagalbinių spintelių daiktams laikyti.


Mažai svetainei neapsiriksite parinkę baltą ar kitas šviesias spalvas - toks fonas optiškai padidina erdvę. Norėdami suteikti daugiau jaukumo ir žaismingumo- padėkite keletą gražių aksesuarų, pakabinkite kelis tapybos ar grafikos darbus, į dailius vazonėlius pasodinkite porą dekoratyvių augalų. Saugodami erdvę, laikykitės taisyklės – geriau mažiau, bet kokybiškų daiktų.

Jei svetainėje norite įkomponuoti darbo kampelį, parinkite „paslėptos darbo vietos“ variantą. Baldus priderinkite prie bendro interjero, kad jie atrodytų vientisa svetainės dalis. Šviesią ir jaukią darbo vietą galite sukurti vietoj tradicinės siauros palangės. Ją praplėskite įmontuodami dailų medinį stalviršį, prie kurio galėsite pristumti kėdę, o šalia galbūt pavyks įrengti keletą uždarų spintelių.


Sofą rinkitės su miegamuoju mechanizmu, kad esant reikalui galėtumėte apnakvinti svečius, ar komfortiškai įsitaisyti patys. Jei sofa pastatėte ne prie sienos, ir ji atlieka skiriamąją erdvę tarp zonų šalia jos suprojektuokite kelias lentynas. Įsigykite funkcionalų kavos staliuką, po kuriuo galėtumėte sudėti skaitomus žurnalus, mezginius, TV pultelius ir pan.

Virtuvės interjerui patartina rinktis šviesius baldų fasadus. Norint erdvę optiškai padidinti, baldams naudokite blizgias plokštes, taip virtuvė atrodys didesnė. Kad vienspalvė virtuvė nebūtų nuobodi, spalvomis dekoruokite sienelę tarp spintelių – įkomponuokite išraiškingos spalvos plokštę, plytelių mozaiką, stiklą su nuotraukomis ir pan.


Virtuvėje suprojektuokite daug uždarų spintelių, stalčių, taip lengviau pavyks palaikyti tvarką, daiktai neužgoš erdvės. Išnaudokite visą vertikalų paviršių iki lubų, kad turėtumėte daugiau vietos virtuvės rakandams susidėti.

Norėdami paslėpti virtuvės buitinę paskirtį, kai ji sujungta su svetaine, galite pasirinkti „U“- formos išdėstymą. Taip bus suformuotas didesnis darbastalis šeimininkavimui ir daugiau vietos virtuvės daiktams laikyti. Tuo tarpu iš svetainės pusės padėjus kėdes - turėsite valgymo vietą. Erdvę po stalviršiu iš svetainės pusės taip pat galima išnaudoti įrengiant vyninę ar namų barą.


Miegamajame papildomos vietos daiktams pasidėti galite sukurti išnaudodami erdvę aplink lovą. Vietoj pastatomų mažučių staliukų, galite įrengti funkcionalias aukštas spinteles iki lubų. Taip pat lentynas ar spinteles įrenkite virš galvūgalio.

Rečiau naudojamų daiktų laikymui verta išnaudoti vietą po lova. Įsirengdami miegamąjį rinkitės lovą su ištraukiamais stalčiais ar mechanizmu.


Jeigu kambarys siauras, ir spintos įrengti šalia lovos neišeina, galima įprojektuoti ją už lovos, paliekant tik minimalią erdvę priėjimui prie jos.

Veidrodžiai padeda optiškai praplėsti erdvę, todėl galite keletą jų pakabinti ant miegamojo sienos, ar jais dekoruoti spintos duris.


Vonia. Įrengiant nedidelę vonią, kruoščiai apgalvokite išplanavimą, kad būtų patogu naudotis kasdien. Įvertinkite savo poreikius - neįsivaizduojate gyvenimo pilnatvės be vonios, ar vis dėlto teikiate prioritetą dušui?

Jei nusprendėte įsirengti dušą, o vietos itin mažai, geras sprendimas - atlenkiama dušo sienelė. Nesinaudojant dušu, sienelė pristumiama prie sienos ir kambario erdvė atrodys didesnė.


Išnaudodami kiekvieną kvadratą, įrenkite uždaras spinteles, kad turėtumėte vietos kur pasidėti rankšluosčius, higienos priemones, kosmetiką ir kitus daiktus. „Įdarbinkite“ laisvą sienos plotą prie kriauklės – pritvirtinkite plaukų džiovintuvą, dantų šepetėlių ir muilo laikiklius, krepšelius su kosmetika.

Ir paskutinis patarimas - įsirengdami mažo ploto butą, apgalvodami jo išplanavimą, pirmiausia vadovaukitės savo ir savo šeimos poreikiais. Kiekvienuose namuose galima surasti individualių sprendimų kaip sukurti maksimalų erdvės pojūtį, rasti visiems daiktams vietos ir gyventi patogiai

Jaukus ir patogus gyvenimas mažame bute

Kategorija: Interjeras ir jų detalės | Įdėjo: Admin (30.07.2014) Šaltinis: Domo.plius.lt,
Peržiūrų: 3258 | Reitingas: 0.0/0

Reklaminis plotas nemokamas. Čia gali būti užsakomieji straipsniai. Turite pasiūlymą, reklaminį straipsnį, pranešimą ar tiesiog norite reklamuoti savo produktą? Prisijunkite ir patalpinkite straipsnį patys. Taip paprasta dar nebuvo.

Dirbtinio intelekto SkelbimaiStatybos pasirinkimas:

Žymos
statyba skelbimai Aplinkotvarka šildymas statybos baldai fasado apdaila vidaus apdaila būstas nekilnojamas turtas NT euras nekilnojamasis turtas stogai bustas interjeras laiptai dažai architektūra Namai butai remontas dazymas Nekilnojamas turas nekilnojamasis turtas (NT) pardavimas daugiabutis Namas stogas NT rinka namo projektas griovimo darbai KAMINAI garažas granulės nuoma Kaunas įregistravimas kadastriniai matavimai pastatas pirkimas butas drėgmė pamatai Klaipėda kasimas Vilnius būsto nuoma grindys-durys katilas

statybinės technikos nuoma

tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | KATEGORIJOS | REKLAMINIAI STRAIPSNIAI | Skaičiavimo programos
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 SKELBIMAISTATYBOS.lt - nemokami statybos skelbimai internete | Lankomumas: Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  • SiteMAP
  • Наверх