Pagrindinis » Straipsniai » Šildymas, šildymo įranga

Kaip išsirinkti granulinį katilą?

Kaip išsirinkti granulinį katilą?

Granulinių katilų pasiūla stebina savo įvairove ir pasirinkimo galimybėmis. Siekdami palengvinti paieškos procesą ir padėti išsirinkti visus jūsų lūkesčius atitinkantį gaminį, pabandėme aprašyti svarbiausias technines katilų savybes. Daugiau apie šiuos gaminius sužinosite apsilankę interneto svetainėje www.technikajums.lt.

Visi granuliniai katilai yra komplektuojami kartu su automatika, kuri leidžia valdyti kuro padavimo, uždegimo procesus, temperatūrinius režimus, kontroliuoti akumuliacinės talpos darbą, karšto vandens ruošimą, valdyti kelis kontūrus šildymo sistemoje ir sumontuoti patalpų bei lauko temperatūros daviklius. Šie granuliniai katilai valdomi itin lengvai ir paprastai, o jų priežiūra yra minimali ir nesudėtinga.

Degikliai, įmontuojami tiesiai į katilą

Atsižvelgiant į degiklio veikimo principą, katilai yra skirstomi į dvi pagrindines grupes, t. y. į katilus, turinčius įmontuojamus degiklius, ir į katilus, turinčius šnekinio padavimo degiklius.

Įmontuojami degikliai išsiskiria tuo, kad degiklis gali būti pritaikytas bet kuriam, net ir stovinčiam, katilui. Nors šio degiklio naudingumo koeficientas siekia beveik 100 proc., vis dėlto deginti jis gali tik aukštos kokybės medžio granules (specialistai pataria rinktis 6–8 mm granules). Nepamirškite, kad dėl granulėse esančių priemaišų joms degant susidaro šlakas, kuris gali užkimšti degiklį, todėl labai svarbu, kad degiklis turėtų išsivalymo funkciją ir efektyviai pašalintų nepageidaujamą šlaką. Susidaręs šlakas gali būti šalinamas stipria oro srove arba mechaniškai. Įmontuojami degikliai turi ir uždegimo funkciją. Vienas svarbiausių šių degiklių privalumų yra galimybė automatiškai nustatyti degiklio galią. Šiuo atveju, panaudojus termostatą, granulinis katilas gali veikti visiškai automatiškai. Jei degiklis turi visas šias savybes, galite būti tikri, kad džiaugsitės kokybišku ir patikimu gaminiu. Specialistai rekomenduoja rinktis „Atmos“ ir „Lamborghini“ degiklius.

Degiklis su šneku

Rinkoje esantys granuliniai degikliai su šnekiniu padavimu būna dviejų rūšių, t. y. granulių padavimas gali vykti iš šono arba iš apačios. Degikliai su šneku gali deginti akmens anglies granules nuo 5 iki 25 mm ir 6–12 mm medžio granules. Tokie gaminiai itin patvarūs – maži akmenukai ir nekokybiškos granulės jiems nesukelia rimtesnių problemų. Be to, dirbant su šiais degikliais galima naudoti budėjimo režimą, kuris rūpinasi, kad degiklis neužgestų ilgesnį laiką, jei maždaug kas pusvalandį į jį paduodamas nedidelis kiekis granulių, todėl savaiminis katilo užgesimas yra mažai tikėtinas. Katilas neturėtų užgesti net ir naudojant nekokybiškas granules, jei kuras į jį paduodamas per vijas, esančias skirtingose pusėse. Kai kurie šiuo principu pagaminti degikliai gali deginti saulėgrąžų granules, grūdus ar sėklas. Žinoma, nereikėtų pamiršti, kad naudojant minėtąjį kurą, išsiskiria agresyvios rūgštinės medžiagos, todėl turėtų būti naudojami tik tvirti ketaus katilai, pvz., „Attack“ ar „Lamborghini“. Šie degikliai išsiskiria savo ilgaamžiškumu ir patikimumu – gedimai yra labai reti. Be to, net ir sugedęs gaminys neturėtų reikalauti didelių išlaidų, skirtų remonto darbams.

Svarbiausios granulinių katilų savybės

Nors degiklis atlieka labai svarbų vaidmenį, vis dėlto renkantis katilą, būtina įvertinti ir jo naudingumo koeficientą – kuo jis didesnis, tuo mažesnės kuro sąnaudos.

Jei katilas nėra dujų generacinis, o jo NVK siekia 85–89 proc., tuomet deginant anglį, malkas ir granules, katilo naudingumo koeficientas sumažės iki 70–80 proc. Net jei ir įstatysite šį katilą į granulinį degiklį, kurio naudingumo koeficientas sieks 95 proc., bendras sistemos naudingumas neviršys 85 proc. Bandant išsaugoti kiek įmanoma aukštesnį naudingumo koeficientą ir pasiekti, pavyzdžiui, 93 proc., būtina didinti katilo šilumokaičio paviršiaus plotą, papildomai įdėjus šamoto įklotus į degimo kamerą arba į dūmtakio sistemą įterpus metalines šukas, vadinamas turbuliatoriais. Paprastai naudingumo koeficientas šiuo būdu didinamas naudojant universalius katilus „Attack“ ar „Viadrus“, kurie pritaikyti kūrenti granulinį kurą, malkas arba anglį.

Žinoma, jei yra galimybė, specialistai pataria naudoti universalius dujų generacinius katilus, kadangi jie išsiskiria itin aukštu NVK, siekiančiu 85–89 proc. Sumontavus į šiuos katilus granulinį degiklį, nereikės katilo perdarinėti, kadangi jo konstrukcija yra labai artima originalaus granulinio katilo konstrukcijai, o NVK gali siekti net 92 proc.

Jei kūrensite tiktai granules, visus jūsų poreikius atitiks granulėms skirtas granulinis katilas. Šio katilo naudingo koeficientas bus pats didžiausias ir sieks maždaug 95 proc. Svarbiausias šių katilų trūkumas yra tai, kad priklausomai nuo degiklio konstrukcijos, galėsite naudoti tik medžio arba anglies granules, tačiau jokiu būdu negalėsite deginti briketų, malkų ar anglies. Be to, nominaliu galingumu šis katilas dirbs tik tuomet, jei bus palaikoma pastovi +75–85 °C temperatūra.

 

Jei norite, kad granulinis katilas dirbtų efektyviai ir taupiai, turėtumėte pasidomėti:

* ar katilas turi kambario termostatą, kuris leis nustatyti katilo darbą parai ar net savaitei – jei katilas dirbs tik pagal į šildymo sistemą paduodamą vandens temperatūrą, padidės nuostoliai;

* ar katilas gali automatiškai reguliuoti savo galingumą, atsižvelgdamas į kintančias oro sąlygas. Tokiems katilams nereikia didelio tūrio, kadangi sistema ir taip sugeba dirbti tolygiai, todėl galėsite ruošti karštą vandenį be didesnių šilumos nuotolių, nes šiltuoju metų laikų katile šildyti didesnį vandens kiekį yra nuostolinga;

* ar katilo naudingumo koeficientas yra didelis ir siekia 85–95 proc. Naudojant tokius katilus, šiluma neišeis pro kaminą. Patartina, kad išmetamų dūmų temperatūra būtų kiek įmanoma žemesnė, todėl dabartiniuose aukšto efektyvumo katiluose, šiems dirbant įprastiniu režimu, t. y. nominaliu pajėgumu, dūmų temperatūra siekia maždaug 100–140 laipsnių.

Nepamirškite, kad jei katilo vandens tūris yra gana mažas, o degiklis yra be budėjimo režimo, reikėtų naudoti akumuliacinę talpą.

Granulinio katilo valymas

Katilo valymo intervalai bei valdymo sudėtingumas priklauso nuo kelių faktorių: degiklio konstrukcijų, šilumokaičio, kuro kokybės ir katilo darbo reguliavimo. Nepamirškite, kad net ir savaiminio išsivalymo funkciją turintis katilas privalo būti reguliariai valomas. Šiuo atveju yra išvaloma viršuje esanti vamzdinė dalis, o didesnę katilo konstrukcijos dalį sudarančios plokštumos lieka nevalytos. Specialistai pataria katilo šilumokaitį valyti kartą per mėnesį.

 

Granulinio katilo valdiklis

Katilo veikimą patogiausia valdyti naudojant specialius valdiklius. Naudojantis šiais valdikliais visa informacija ir išsamūs paaiškinamai yra pateikiami dideliame ekrane. Jei katilas turi grįžtamo vandens temperatūros daviklį, tai taip pat yra didžiulis privalumas, kadangi tokiu būdu katilas yra apsaugomas nuo rasojimo, be to, kol katilas neįkais iki numatytos temperatūros, šiluma nebus nepaduodama į patalpas. Priešingu atveju reikia termostatu arba kitais būdais užtikrinti ne mažesnę kaip +50 °C laipsnių grįžtamą temperatūrą. Jei kuras drėgnesnis (gali būti granulės ir grūdai), rekomenduojama, kad grįžtama temperatūra siektų bent +55 °C laipsnius. Labai gerai, jei katilas valdo šildymo kontūrą ir šis procesas yra reguliuojamas naudojant kambario termostatą. Kai kuriuose katiluose gali būti montuojamas lambda zondas, t. y. prietaisas, kuris išmetimo sistemoje matuoja deguonies kiekį ir derina katilo oro padavimą, atsižvelgdamas į kuro kokybę, šilumokaičio užterštumą ar kamino trauką. Lambda zondas leidžia sutaupyti iki 5 proc. kuro per vieną sezoną, tačiau siekiant užtikrinti teisingą ir efektyvų lambda zondo veikimą, jį būtina dažnai valyti. Specialistai pataria lambda zondą montuoti didesniuose, daug kuro reikalaujančiose sistemose (daugiau nei 20 tonų per sezoną). 10–40 kW galingumo katiluose, kurie per sezoną sunaudoja 1,5–5 tonų kuro, šį zondą naudoti nėra tikslinga.

Renkantis katilą labai svarbu atsižvelgti į jo saugumą. Katilas privalo turėti CE sertifikatą, kuris išduodamas inspektoriams įvertinus daugybę veiksnių, turinčių įtakos katilo saugumui. Be to, labai svarbu, kad pirmąjį katilo paleidimą atliktų kvalifikuotas meistras, kuris užtikrins tolesnį teisingą katilo naudojimą.

Rinkdamiesi katilą, bendraukite tik su kompetetingu pardavėju, kuris pats naudojasi parduodamais katilais ir geba pasiūlyti labiausiai jūsų poreikius atitinkantį gaminį bei paaiškinti visus katilo darbo ypatumus. Be to, toks pardavėjas žinos visus katilo darbo niuansus ir daugelį problemų padės išspręsti telefonu, todėl jums nereikės kviesti meistro į namus.

Kaip išsirinkti granulinį katilą?

Kategorija: Šildymas, šildymo įranga | Įdėjo: Admin (22.08.2014) Šaltinis: statybaplius.lt,
Peržiūrų: 1321 | Paieškos žymos: Degikliai, Svarbiausios granulinių katilų savy, Granulinio katilo valdiklis, Granulinio katilo valymas, granulinis katilas | Reitingas: 0.0/0

Reklaminis plotas nemokamas. Čia gali būti užsakomieji straipsniai. Turite pasiūlymą, reklaminį straipsnį, pranešimą ar tiesiog norite reklamuoti savo produktą? Prisijunkite ir patalpinkite straipsnį patys. Taip paprasta dar nebuvo.
Žymos
statyba skelbimai Aplinkotvarka šildymas statybos baldai fasado apdaila vidaus apdaila būstas nekilnojamas turtas NT euras nekilnojamasis turtas stogai bustas interjeras laiptai dažai architektūra Namai butai remontas dazymas Nekilnojamas turas nekilnojamasis turtas (NT) pardavimas daugiabutis Namas stogas NT rinka namo projektas griovimo darbai KAMINAI garažas granulės nuoma Kaunas įregistravimas kadastriniai matavimai pastatas pirkimas butas drėgmė pamatai Klaipėda kasimas Vilnius būsto nuoma grindys-durys katilas

statybinės technikos nuoma

tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | KATEGORIJOS | REKLAMINIAI STRAIPSNIAI | Skaičiavimo programos
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 SKELBIMAISTATYBOS.lt - nemokami statybos skelbimai internete | Lankomumas: Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  • SiteMAP
  • Наверх