Pagrindinis » Straipsniai » Statybos darbai

Kaip kokybiškai ištapetuoti sienas?

Kaip kokybiškai ištapetuoti sienas?

Tie, kas nori greitai ir nesunkiai atsinaujinti, dažnai nusprendžia tiesiog pakeisti tapetus. Jie namams suteikia jaukumo, gali vizualiai padidinti arba sumažinti erdvę. Taigi, labai svarbu pasirinkti jums labiausiai tinkamus tapetus ir juos teisingai priklijuoti. Nuo to priklausys ar naujosios sienos jus džiugins ilgai ar reikės nuolat užklijuoti atplyšusius kampus. Pakalbėkime plačiau apie tai kokius tapetus geriausia rinktis ir kaip juos tinkamai užklijuoti.

Kaip išsirinkti tapetus?

Kai rinksitės tapetus didelį dėmesį skirkite jų spalvai ir raštams, kadangi nuo to priklausys nuotaika kambaryje ir pačios erdvės suvokimas. Šviesūs atspalviai ir smulkūs raštai geriausiai tinka mažoms erdvėms. Jei norite tapetuoti didelį kambarį su aukštomis lubomis, rekomenduojama pasirinkti ryškias tamsesnes spalvas. Norėdami išryškinti vieną sieną galite derinti ir skirtingų spalvų tapetus. Jei naudosite papildomą juostą, ją priklijavę prie lubų sukursite paaukštinimo įspūdį, o tarp jos ir lubų palikę nedidelį tarpą – pažeminimo efektą.

Taip pat būtina atsižvelgti ir patalpoje esančius natūralius ir dirbtinius šviesos šaltinius. Jeigu kambario langai nedideli ir jame nėra daug lempų, rinkitės kuo šviesesnius ar netgi blizgų paviršių turinčius tapetus. Tamsesni ir ryškūs tapetai puikiai tinka tose erdvėse, kuriose gausu šviesos.

Tapetai būna popieriniai, akriliniai, pagaminti iš vinilo, veliūro, tekstilės, netgi fototapetai. Popieriniai tapetai pasižymi ekologiškumu, nedidele kaina. Dėl šių priežasčių jie puikiai tinka vaikų kambariams. Tačiau šios rūšies sienų apmušalai greitai išsitepa ir išblunka. Viniliniai tapetai yra bene patys populiariausi. Jie lengvai prižiūrimi ir nesunkiai plaunami. Juos galima klijuoti net vonioje ar virtuvėje. Tekstilės tapetai yra gana brangūs. Jie dažniausiai naudojami viešbučiuose bei kitose vietose, kuriose reikalingas išskirtinumas ir nepriekaištinga švara. Fototapetai išsiskiria itin didele kaina, tačiau jie ypatingi tuo, kad juos galite suasmeninti. Jie netgi gali būti sumaketuoti iš šeimos nuotraukų. Tapetai taip pat skiriasi ir jų klijavimo būdu. Klijuojant vienus, reikia ištepti tik sieną, kitus – ir sieną ir tapetus, pasitaiko ir jau išteptų klijais tapetų, kurių nebereikia tepti papildomai.

Kaip paruošti sienas ir tapetus

Jeigu tinkamai paruošite sieną, tuomet išvengsite tapetų nelygumų ir atsiklijavimo. Siena, ant kurios ruošiatės klijuoti tapetus turi būti sausa, švari ir lygi. Jeigu sienos buvo nudažytos klijiniais dažais, jas nuplaukite, jei vandeniniais emulsiniais dažais, jų galite nevalyti, tapetai klijuojami tiesiai ant jų. Jeigu ant sienų yra senų tapetų likučių, nuimkite juos kelis kartus sudrėkinę karštu vandeniu. Jei sienos išklijuotos sunkiai pašalinamais tapetais, galite juos palikti, bet ant jų reikia užklijuoti papildomą nedažytų tapetų sluoksnį. Tinkuotas ar gipso kartono sienas nugruntuokite ir išlyginkite.

Patalpa, kurioje ruošiatės klijuoti tapetus turi būti gerai apšviesta, kad matytumėte jų raštus, neužklijuotumėte vieno ant kito kraštų. Oro temperatūra kambaryje turėtų būti 10–17 laipsnių šilumos. Pasirūpinkite, kad tapetuojant nebūtų skersvėjo, nes dėl jo tapetai gali greitai nukristi.

Jeigu jūsų pasirinkti tapetai turi raštą, kurį karpant reikia derinti, geriausia gabalus sunumeruoti, kad vėliau nesusimaišytumėte. Priklausomai nuo tapetų rūšies, ištepkite klijais sieną arba sieną ir tapetus. Jie turi būti tepami vienodu sluoksniu nepaliekant jokių plotų be klijų. Saugokite, kad geroji tapetų pusė neprisiliestų prie klijų ir neišsiteptų. Kai tapetus ištepsite klijais, palaikykite juos 10 minučių, kad įsigertų, kadangi taip išvengsite atsirandančių oro pūslių. Jei klijais reikia ištepti ir sieną, darykite tai vienodais potepiais nuo viršaus į apačią. Šį darbą gerokai palengvina spalvoti klijai. Jeigu įsigijote tokius tapetus, kurie iš karto jau yra ištepti klijais, jums beliks pamerkti juos į šaltą vandenį ir ištraukus klijuoti ant sienos.

Klijavimas

Dažniausiai tapetai pradedami klijuoti nuo durų. Svarbu gerai apžiūrėti, kad tapetų susijungimai nebūtų ant sienų kampų ar kitų sudėtingų vietų. To išvengti galima iš anksto pasidėliojus gabalus ir pirmąjį tapetą paslenkant į vieną ar kitą pusę. Tapetuojant aplink langus ar kitas nišas reikia palikti po kelis centimetrus. Esant poreikiui atsargiai įkirpkite, kad turėtumėte galimybę tapetą užlenkti per kampo susidūrimus.

Klijuoti reikia pradėti nuo viršaus braukiant žemyn. Taip išeis tarp sienos ir tapeto esantis oras, jie nesiraukšlės. Apatinės dalies neklijuokite tol, kol tapetas nebus lygus su grindimis. Jas pasiekus, švelniai prispauskite apatinę dalį ir ties grindimis nupjaukite perteklių.

Ypač atsargiai elkitės tapetuodami vietas, esančias šalia elektros lizdų ar jungiklių. Prieš tapetuodami šias vietas išjunkite elektros srovę, tuomet atsargiai nuimkite dangtelius bei jungiklius ir uždenkite elektros laidus. Užklijavę tapetą rozečių ir jungiklių vietoje iškirpkite, nuvalykite likusius klijus, vėl atgal pritvirtinkite jungiklius ir elektros lizdus, įjunkite srovę, patikrinkite ar viskas veikia. Kai tapetuosite sieną už radiatoriaus, tapeto atraižą įkirpkite taip, kad galėtumėte jo už jo užleisti. Prispausti galite naudodamiesi lazdele arba teptuku, turinčiu ilgesnę rankeną.

Jeigu ruošiatės priklijuoti tapetų juostą, visų pirma kreidele pažymėkite liniją, kuri butų orientyras juostos klijavimui. Tada juostą ištepkite klijais ir susidėkite klostėmis. Kai klijuosite atlenkite po vieną klostę. Naudodamiesi šepečiu arba šluoste prispauskite viršutinę juostos dalį. Kai visą juostą priklijuosite, švelniai nuo viršaus braukdami prispauskite jos apatinę dalį, kad neliktų oro pūslių.

Kaip kokybiškai ištapetuoti sienas?

Kategorija: Statybos darbai | Įdėjo: Admin (28.05.2014) Tinklalapis ,
Peržiūrų: 2560 | Reitingas: 0.0/0

Reklaminis plotas nemokamas. Čia gali būti užsakomieji straipsniai. Turite pasiūlymą, reklaminį straipsnį, pranešimą ar tiesiog norite reklamuoti savo produktą? Prisijunkite ir patalpinkite straipsnį patys. Taip paprasta dar nebuvo.

Dirbtinio intelekto SkelbimaiStatybos pasirinkimas:

Žymos
statyba skelbimai Aplinkotvarka šildymas statybos baldai statybinės medžiagos gamyba fasado apdaila vidaus apdaila būstas nekilnojamas turtas NT euras nekilnojamasis turtas stogai bustas interjeras dažai architektūra Namai butai remontas dazymas Nekilnojamas turas nekilnojamasis turtas (NT) pardavimas daugiabutis Namas stogas NT rinka namo projektas griovimo darbai KAMINAI garažas granulės nuoma Kaunas įregistravimas kadastriniai matavimai pastatas pirkimas butas drėgmė pamatai kasimas Vilnius būsto nuoma grindys-durys karkasiniai namai

statybinės technikos nuoma

tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | KATEGORIJOS | REKLAMINIAI STRAIPSNIAI | Skaičiavimo programos
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 SKELBIMAISTATYBOS.lt - nemokami statybos skelbimai internete | Lankomumas: Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  • SiteMAP
  • Наверх