Pagrindinis » Straipsniai » Energetika

Kokį oro kondicionierių įsirengti namuose?

Kokį oro kondicionierių įsirengti namuose?

Į vėsią patalpą įžengti iš svilinančio karščio yra vienas iš vasaros malonumų, dažniausiai tenkantis miesto gyventojams. Jį patirti padeda patalpose esantys oro kondicionieriai. Anksčiau jie buvo statomi tik visuomeninės paskirties ar komercinėse patalpose, tačiau bėgant laikui tai po truputi keičiasi ir žmonės siekdami kuo didesnio komforto oro kondicionierius įsirengia ir savo namuose. Čia jie ne tik gelbėja karštomis vasaros dienomis, bet ir šaltesniu metų laiku. Nors įprasta, kad oro kondicionierius yra susijęs su šaldymu bei vėdinimu, tračiau šiuolaikinių kondicionierių funkcijos gerokai išsiplėtė. Jie taip pat gali šildyti valyti bei sausinti orą, turi įvairių veikimo režimų. Neretai nutarus įsigyti kondicionierių būna labai sunku išsirinkti iš pasiūlos gausos. Norėdami šį darbą palengvinti, pateikiame pagrindinius kondicionierių tipus ir pasirinkimo kriterijus.

Tipas

Renkanti kondicionierių būtina išsirinkti jūsų poreikius bei ir norus atitinkantį įrenginį. Pagal oro kondicionierių vidinės dalies tipą, jie skirstomi į 6 rūšis.

Sieniniai kondicionieriai yra patys populiariausi, jie tvirtinami ant sienos. Kasetiniai dažniausiai įmontuojami į įrengtas pakabinamas lubas, taigi, jie beveik nepastebimi. Šie kondicionieriai dažniausiai naudojami didelėse, atvirose, komercinėse patalpose ir yra galingesni nei sieniniai. Oras per juos gali būti tiekiamas net keliomis kryptimis. Palubiniai kondicionieriai yra montuojami prie lubų. Tai puikus pasirinkimas, jeigu reikalingoje patalpoje nėra pakabinamų lubų ir ten neįmanoma įrengti kasetinio arba ortakinio tipo kondicionieriaus. Ortakiniai (kanaliniai) įrenginiai nėra matomi išorėje. Juos rengiant po patalpą būna išvedžiojami specialūs ortakiai, per kurių groteles vėsus arba šiltas oras paduodamas į patalpą. Pagrindinis šių kondicionierių trūkumas – automatinio valdymo nebuvimas. Be to, jis orą ima iš vieno taško, todėl skirtingose patalpose gali būti skirtinga temperatūra. Šio kondicionieriaus montavimas reikalauja ypatingai kruopštaus meistro darbo. Grindiniai oro kondicionieriai yra statomi ant grindų, dažniausiai jie montuojami palėpinio tipo patalpose. Puikus pasirinkimas, jei patalpai reikia laikino oro vėdinimo, yra mobilūs oro kondicionieriai.

Paskirtis

Oro kondicionieriai yra naudojami patalpų vėsinimui arba šildymui. Būtent pagal tai ir išsiskiriamos dvi pagrindinės šių įrenginių grupės: skirti labiau vėsinimui arba pritaikyti labiau šildymui.

Yra kondicionierių, vadinamųjų ON/OFF tipo, kurie pasiekę nustatytą temperatūrą automatiškai išsijungia ir po to vėl įsijungia, kai temperatūra nukrenta žemiau nustatytos ribos. Nors šiuo metu jų į Europos Sąjungą įvežti nebegalima, tačiau tokio tipo kondicionierių sandėliuose dar yra likę, taigi keletą metų parduotuvėse jų dar galėsite rasti. Pagrindiniai šios sistemos trūkumai yra tie, kad šie oro kondicionieriai sunaudoja labai daug elektros sąnaudos, be to, daviklio, kuris nustato temperatūrą, tikslumas gali svyruoti apie 5 laipsnius. Dėl šios priežasties galima labai lengvai persišaldyti. Namus šiuo kondicionieriumi galima šildyti, jeigu temperatūra lauke yra aukštesnė nei -5°C. Jei ji žemesnė, pradeda ledėti kondicionieriaus išorinis blokas.
Inverterinio tipo kondicionieriai turi inverterinį kompresorių, kuris, jei riekia pasiekti nustatytą temperatūrą, tolygiai keičia galingumą. Kai jie pasiekia norimą temperatūrą, ima po truputi mažinti galią ir vėliau reikia labai nedidelių sąnaudų jai palaikyti. Inverterinių kondicionierių privalumai, palyginus juos su ON/OFF sistema, yra ekonomiškumas, žymiai tylesnis garsas, greičiau pasiekiama norima temperatūra ir ji tiksliau palaikoma, be to mažiau apkraunamas elektros tinklas. Perkant šio tipo oro kondicionierius, rekomenduojama įvertinti jų naudingumo koeficientą, t. y. išsiaiškinti, kiek šilumos ar šalčio gausite sunaudojus vieną kilovatą elektros energijos. Net 70 % įrenginio kainos ir priklauso nuo būtent šio kriterijaus. Nustačius norimą temperatūrą, inverterinis kompresorius pradės dirbti sunaudodamas tiek pat energijos kaip ir ON/OFF sistema, bet pasiekę reikiamą temperatūrą, kompresorius sumažins apsukas ir palaikys temperatūrą. Šildyti šiuo įrenginiu galima iki -15°C lauke, kadangi jie turi specialią atitirpinimo sistemą.

Kondicionieriai su šilumos siurbliais yra patys brangiausi, tačiau jie ekonomiškiausi ir tyliausiai dirba. Jų elektros sąnaudos nedidelės ir šildytis yra bene tris kartus pigiau negu elektriniais radiatoriais. Šiuos kondicionierius galima naudoti, kol temperatūra lauke nenukrenta daugiau nei -25°C. Šilumos siurbliai turi minimalios šilumos, kuri siekia +10 °C, palaikymo funkciją. Taigi, naudojant šį įrenginį, labai patogu išvykti ilgesniam laikui. Naujausi šio tipo kondicionieriai patys atsirenka šalčiausią patalpos tašką ir į jį nukreipia tiesioginį oro srautą.

Galingumas

Jeigu norite tiksliai suskaičiuoti, kokio galingumo kondicionieriaus jums reikia, turi būti naudojamos specialios formulės. Reikia įvertinti visus patalpoje naudojamus prietaisus, patalpos sandarumą, langų plotą ir jų pusę, taip pat ir tai, kuriame aukšte yra patalpa. Skaičiavimus nustatant, kokio galingumo kondicionieriaus jums reikia, gali atlikti tik specialistas, kuris tiksliai nustatys kiekvieno kriterijaus įtaką.

Jei tikslūs skaičiavimai jums nėra būtini, galite reikiamą kondicionieriaus galingumą suskaičiuoti ir patys. Paprasčiausias būdas – patalpos plotą padalinti iš dešimties. Gautas skaičius parodo, kokio galingumo įrenginio jums reikia, norint, kad patalpa būtų gerai atvėsinta arba sušildyta. Jei, pavyzdžiui, jūsų patalpa yra 32 kv.m ploto, tai šį skaičių padalinus iš 10 bus gauta 3,2. Šis skaičius ir yra oro kondicionieriaus galios poreikis. Reikia rinktis kondicionierių, kurio galingumas toks pat arba kiek didesnis, pavyzdžiui, 3,5 kW.

Nuotrauka: flickr.com

Kokį oro kondicionierių įsirengti namuose?

Kategorija: Energetika | Įdėjo: Admin (19.08.2014) ,
Peržiūrų: 2314 | Paieškos žymos: Kokį oro kondicionierių įsirengti n | Reitingas: 0.0/0

Reklaminis plotas nemokamas. Čia gali būti užsakomieji straipsniai. Turite pasiūlymą, reklaminį straipsnį, pranešimą ar tiesiog norite reklamuoti savo produktą? Prisijunkite ir patalpinkite straipsnį patys. Taip paprasta dar nebuvo.

Dirbtinio intelekto SkelbimaiStatybos pasirinkimas:

Žymos
statyba skelbimai Aplinkotvarka šildymas statybos baldai statybinės medžiagos gamyba fasado apdaila vidaus apdaila būstas nekilnojamas turtas NT euras nekilnojamasis turtas stogai bustas interjeras dažai architektūra Namai butai remontas dazymas Nekilnojamas turas nekilnojamasis turtas (NT) pardavimas daugiabutis Namas stogas NT rinka namo projektas griovimo darbai KAMINAI garažas granulės nuoma Kaunas įregistravimas kadastriniai matavimai pastatas pirkimas butas drėgmė pamatai kasimas Vilnius būsto nuoma grindys-durys karkasiniai namai

statybinės technikos nuoma

tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | KATEGORIJOS | REKLAMINIAI STRAIPSNIAI | Skaičiavimo programos
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 SKELBIMAISTATYBOS.lt - nemokami statybos skelbimai internete | Lankomumas: Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  • SiteMAP
  • Наверх