Pagrindinis » Straipsniai » Nekilnojamas turtas

Kryžiaus keliai dėl buto privatizavimo

Kryžiaus keliai dėl buto privatizavimo

Turint pusę buto privatizuoti likusią dalį, pasirodo, yra ne pati lengviausia užduotis. Klaipėdietė Genutė Korsakienė, norėdama lengvatinėmis sąlygomis nusipirkti miesto valdžiai priklausantį savo gyvenamojo būsto plotą, kol kas liko nieko nepešusi.

Klaipėdos miesto savivaldybės Turto skyrius moteriai dosnus nebuvo. G. Korsakienės prašymui dėl lengvatinių sąlygų pritaikymo parengtas atsakymas: jokių lengvatų, suteikiama galimybė buto dalį privatizuoti rinkos kaina.

Teisės skyriaus vedėjas Andrius Kačalinas nurodo, neva teisę į mažesnę pirkimo kainą galėtų suteikti tik teismas.

"Ši moteris ne kartą buvo atvykusi su mumis konsultuotis. Jei gerai pamenu, ji jau buvo kreipusis į teismą. Jei jos prašymas nepatvirtintas, gali būti, kad pavyktų inicijuoti kitą bylą, kitaip formuluojant užklausimą", - aiškino skyriaus vedėjas.

Vienu atveju lengvatinės būsto privatizavimo sąlygos pagal butų privatizavimo įstatymą ir atsižvelgiant į infliaciją gali būti suteiktos piliečiams, kurie yra iškeldinti iš avarinių gyvenamųjų pastatų, taip pat tiems, kurie, išplėtus privatizuoto buto naudingąjį plotą, neteko dalies bendrojo naudojimo patalpų, bei grįžusiems į Lietuvą reabilituotiems politiniams kaliniams, tremtiniams ir jų vaikams.

Kitu atveju už kainą, Vyriausybės nustatyta tvarka apskaičiuotą pagal Turto ir verslo vertinimo pagrindų įstatymą, žmonės gali privatizuoti patalpas, jei yra bendraturčiai iš dalies privatizuotame bute su bendra virtuve. Ūkio paskirties pastatus privatizuoti siekiantys gyvenamųjų patalpų savininkai į lengvatines sąlygas gali pretenduoti tik tuomet, jei teisėtai naudojasi minėtais pastatais ar jie yra gyvenamųjų namų valdose.

Taip pat tokia galimybė suteikiama žmonėms, gyvenantiems per 60 proc. nusidėvėjusiuose nuomojamuose vienbučiuose gyvenamuosiuose namuose.

Pasak Olgos Valantiejienės, Klaipėdos savivaldybės administracijos Turto skyriaus vyresniosios specialistės, G. Korsakienės atveju būtų įmanoma pritaikyti nebent antrąją įstatymo dalį, tačiau plačiau komentuoti valdininkė nebuvo nusiteikusi - neva lengvatinių sąlygų pritaikymą turi spręsti teismas.

Kryžiaus keliai dėl buto privatizavimo

Kategorija: Nekilnojamas turtas | Įdėjo: Admin (26.08.2014) Tinklalapis Autorius: Emilija GAIVENYTĖ,
Peržiūrų: 1268 | Paieškos žymos: būsto privatizavimas, privatizavimas | Reitingas: 0.0/0

Reklaminis plotas nemokamas. Čia gali būti užsakomieji straipsniai. Turite pasiūlymą, reklaminį straipsnį, pranešimą ar tiesiog norite reklamuoti savo produktą? Prisijunkite ir patalpinkite straipsnį patys. Taip paprasta dar nebuvo.

Dirbtinio intelekto SkelbimaiStatybos pasirinkimas:

Žymos
statyba skelbimai Aplinkotvarka šildymas statybos baldai fasado apdaila vidaus apdaila būstas nekilnojamas turtas NT euras nekilnojamasis turtas stogai bustas interjeras laiptai dažai architektūra Namai butai remontas dazymas Nekilnojamas turas nekilnojamasis turtas (NT) pardavimas daugiabutis Namas stogas NT rinka namo projektas griovimo darbai KAMINAI garažas granulės nuoma Kaunas įregistravimas kadastriniai matavimai pastatas pirkimas butas drėgmė pamatai Klaipėda kasimas Vilnius būsto nuoma grindys-durys katilas

statybinės technikos nuoma

tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | KATEGORIJOS | REKLAMINIAI STRAIPSNIAI | Skaičiavimo programos
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 SKELBIMAISTATYBOS.lt - nemokami statybos skelbimai internete | Lankomumas: Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  • SiteMAP
  • Наверх