Pagrindinis » Straipsniai » Statybos darbai

Nebaigtam statiniui įregistruoti būtina statybos inspektorių pažyma

Nebaigtam statiniui įregistruoti būtina statybos inspektorių pažyma

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) prie Aplinkos ministerijos sulaukia daug paklausimų apie galimybes įregistruoti nuosavybės teisę į dar nebaigtą statinį. Tai ypač aktualu tokių statinių statytojams, kai šie nori juos parduoti, dovanoti ar kitaip perleisti. Informacijos apie tai, kiek statinio jau pastatyta, reikalauja ir pinigų statybai paskolinę kreditoriai.

Norint Nekilnojamojo turto registre įregistruoti nebaigtą statyti (atnaujinti, rekonstruoti) statinį, Registrų centrui reikia pateikti ne tik to statinio kadastro duomenų bylą, bet ir VTPSI pažymą, kad nėra esminių nukrypimų nuo projekto.

Šiai pažymai gauti statytojas turi VTPSI teritoriniam skyriui pateikti prašymą – arba tiesiogiai, arba naudodamasis elektronine informacine sistema „Infostatyba“. Jo formą galima rasti VTPSI tinklalapyje www.vtpsi.lt.

Kai statinio projektas rengtas dviem etapais – techninis projektas ir darbo projektas, pastarąjį reikia pateikti visais atvejais, o techninį – tuomet, jeigu buvo pakeisti jo sprendiniai arba jis nėra įkeltas į „Infostatybą“. Kai statinio projektas rengtas vienu etapu, techninį darbo projektą reikia pateikti, jeigu buvo keisti jo sprendiniai arba jis nėra įkeltas į „Infostatybą“.

Pateikiant prašymą tiesiogiai, kartu turi būti pateikti ir į kompiuterinę laikmeną įrašyti nuskenuoti dokumentai. Pateikiant nuotoliniu būdu – prisijungus prie „Infostatybos“, interneto svetainėje www.planuojustatyti.lt reikia užpildyti atitinkamus lentelių laukus, o nurodytose vietose pridėti privalomus dokumentus.

VTPSI pareigūnas, nustatęs, kad prašyme nurodytas asmuo turi teisę būti statytoju ir pateikė visus reikiamus dokumentus, įregistruoja šį prašymą „Infostatyboje“ ir išsiaiškina, ar nėra kliūčių išduoti pažymą. Ar statomas statinys atitinka esminius projekto sprendinius, gali būti patikrinta ir statybvietėje. Jeigu nustatoma nukrypimų, pažyma neišduodama, o statytojui surašomas savavališkos statybos aktas ir imamasi veiksmų jos padariniams pašalinti. Pažyma neišduodama ir gavus informacijos, kad dėl SLD išdavimo teisėtumo teismas yra priėmęs nagrinėti viešojo administravimo subjektų ar prokuratūros prašymus.

Prašymą pažymai gauti įregistravus „Infostatyboje“, ji išduodama per 10 darbo dienų arba statytojui pateikiamas motyvuotas atsisakymas ją išduoti. Šis atsisakymas pateikiamas raštu, jeigu prašymas buvo gautas tiesiogiai. Jeigu buvo pateiktas nuotoliniu būdu, atsisakymo motyvai paskelbiami „Infostatyboje“. Gauti pažymą galima ir tada, kai SLD galiojimas yra pasibaigęs.

Nebaigtam statiniui įregistruoti būtina statybos inspektorių pažyma

Kategorija: Statybos darbai | Įdėjo: Admin (02.07.2014) Tinklalapis ,
Peržiūrų: 2478 | Reitingas: 0.0/0

Reklaminis plotas nemokamas. Čia gali būti užsakomieji straipsniai. Turite pasiūlymą, reklaminį straipsnį, pranešimą ar tiesiog norite reklamuoti savo produktą? Prisijunkite ir patalpinkite straipsnį patys. Taip paprasta dar nebuvo.

Dirbtinio intelekto SkelbimaiStatybos pasirinkimas:

Žymos
statyba skelbimai Aplinkotvarka šildymas statybos baldai statybinės medžiagos gamyba fasado apdaila vidaus apdaila būstas nekilnojamas turtas NT euras nekilnojamasis turtas stogai bustas interjeras dažai architektūra Namai butai remontas dazymas Nekilnojamas turas nekilnojamasis turtas (NT) pardavimas daugiabutis Namas stogas NT rinka namo projektas griovimo darbai KAMINAI garažas granulės nuoma Kaunas įregistravimas kadastriniai matavimai pastatas pirkimas butas drėgmė pamatai kasimas Vilnius būsto nuoma grindys-durys karkasiniai namai

statybinės technikos nuoma

tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | KATEGORIJOS | REKLAMINIAI STRAIPSNIAI | Skaičiavimo programos
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 SKELBIMAISTATYBOS.lt - nemokami statybos skelbimai internete | Lankomumas: Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  • SiteMAP
  • Наверх