Pagrindinis » Straipsniai » Statybos darbai

Nors lietuviai nepatikliai žiūri į šiaudinius namus, jų statoma vis daugiau

Nors lietuviai nepatikliai žiūri į šiaudinius namus, jų statoma vis daugiau

Lietuvoje jau pastatyta daugiau nei 100 namų iš šiaudų. Nors lietuviai įpratę gyventi mūriniuose arba mediniuose namuose, mūsų šalyje, palyginti su kitomis Europos valstybėmis šiaudinių namų statyba populiarėja sparčiau.

Labai naudinga šiukšlė

„Šiaudai žemės ūkyje šiuo metu dažniausiai laikomi šiukšlėmis, likusiomis nukūlus grūdus. Tinkamas taine tik ekologiška, bet ir labai patvari statybinė medžia, nes šiaudo struktūra yra tokia pat kaip ir medžio. Šiaudas ir savo ilgaamžiškumu prilygsta medienai“, – pasakoja šiaudinių namų statytojas, VŠĮ „Šiaudinukas“ direktorius Jonas Kačerauskas.

Šiaudinių namų statybai naudojami šiaudai, molis ir mediena, iš kurios daromas namo karkasas. Tokie namai pasižymi didele šilumine varža, todėl tokiuose namuose yra šilta žiemą, o vasarą - vėsu.

 

Šiaudinis namas su išorine apdaila

Trys šiaudinių namų tipai

Architektas Audrys Kručius teigia, kad dažniausiai Lietuvoje žmonės renkasi skydinius šiaudinius namus. Iš viso yra žinomi trys šiaudinių namų tipai.

Be skydinių, dar yra Nebraskos tipas, pavadinimą gavęs nuo JAV valstijos, kurioje namai iš šiaudų ryšulių pradėti statyti dar XIX a. pabaigoje, kai naujakuriams stepėse trūko medienos. Statybinių medžiagų stygius paskatino žmones pradėti namus ręsti iš šiaudų, bei karkasiniai šiaudiniai namai.

Pasak A.Kručiaus, jis rekomenduotų šiaudinį namą, kurio langai išeina į pietus. Žiemą per juos patenka daugiausia saulės, tačiau ne kiekviename sklype yra tam tinkamos sąlygos.

 

Šiaudinis namas be išorinės apdailos

Statyba iš šiaudų – pigi

Pigiausias šiaudinio namo statyba – bekarkasis namas. Tačiau statant tokį namą susiduriama su tam tikrais apribojimais: negalima pastatyti didelio namo, be to, reikia laukti gero oro ir apriboti langų kiekį vienoje namo sienoje.

Visiškai įrengtą 100 kvadratinių metrų gyvenamojo ploto namą galima pasistatyti už 50 tūkst. Lt, daugiausia 150 tūkst. litų – jei žmogus namą statosi pats.

„Viskas priklauso nuo žmogaus sugebėjimų“, – pasakoja J.Kačerauskas.

Norėdami pasistatyti šiaudinį namą, žmonės privalo susidaryti darbų planą. „Nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens reikia pasidaryti pagrindinius darbus: pakloti akmeninį pamatą. Pavasarį statomas karkasas, dengiamas stogas ir laukiama rugiapjūtės. Neskubant, dirbant dviem ar trims žmonėms, namą galima pastatyti per metus“, – aiškino J.Kačerauskas.

Neribotos interjero galimybės

Šiaudinių namų interjeras taip pat atveria neribotas galimybes. „Yra daug dekoravimo variantų: galima apvalinti kampus, daryti įdubimus arba tiesiog klasikinį interjerą", – sakė dekoratorius Eduardas Kaltanas.

Neretai šiaudinių namų savininkai palieka vieną neužtinkuotą sieną viduje, kad aiškiai būtų matoma, iš kokių medžiagų pastatytas namas.

Nors lietuviai nepatikliai žiūri į šiaudinius namus, jų statoma vis daugiau

Kategorija: Statybos darbai | Įdėjo: Admin (06.07.2014) Tinklalapis 15min.lt,
Peržiūrų: 2890 | Paieškos žymos: Šiaudai, Pasyvus būstas, Ekologiški namai, Šiaudinės sienos | Reitingas: 0.0/0

Reklaminis plotas nemokamas. Čia gali būti užsakomieji straipsniai. Turite pasiūlymą, reklaminį straipsnį, pranešimą ar tiesiog norite reklamuoti savo produktą? Prisijunkite ir patalpinkite straipsnį patys. Taip paprasta dar nebuvo.

Dirbtinio intelekto SkelbimaiStatybos pasirinkimas:

Žymos
statyba skelbimai Aplinkotvarka šildymas statybos baldai statybinės medžiagos gamyba fasado apdaila vidaus apdaila būstas nekilnojamas turtas NT euras nekilnojamasis turtas stogai bustas interjeras dažai architektūra Namai butai remontas dazymas Nekilnojamas turas nekilnojamasis turtas (NT) pardavimas daugiabutis Namas stogas NT rinka namo projektas griovimo darbai KAMINAI garažas granulės nuoma Kaunas įregistravimas kadastriniai matavimai pastatas pirkimas butas drėgmė pamatai kasimas Vilnius būsto nuoma grindys-durys karkasiniai namai

statybinės technikos nuoma

tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | KATEGORIJOS | REKLAMINIAI STRAIPSNIAI | Skaičiavimo programos
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 SKELBIMAISTATYBOS.lt - nemokami statybos skelbimai internete | Lankomumas: Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  • SiteMAP
  • Наверх