Pagrindinis » Straipsniai » Architektūra, projektavimas

Prie Kuršių marių – namai lyg iš fantastinio filmo

Prie Kuršių marių – namai lyg iš fantastinio filmo

Sovietmečiu šalia Kuršių marių, Svencelėje, fermose buvo auginamos antys. Dabar planuojama, kad apie 30 ha teritorijoje iškiltų rekreacinė erdvė su netradiciniais statiniais.

Mažų laivelių uostas, kanalai, kuriais su pločiadugniais laiveliais būtų galima patekti prie poilsinių namų.

Tokius tikslus užsibrėžę pajūrio verslininkai, o architektai jau paruošė ir projektus, atskleidžiančius, kaip galėtų atrodyti šiuolaikiška poilsio erdvė.

Bene originaliausiai atrodo „DO architects“ partnerės Andrės Baldišiūtės sukurtas 12 namukų po 101 kv. m kompleksas.

Apskritimo formos namai sukuria riedančių objektų įspūdį. Tiesa, jie sustoję.

Kada prasidės projekto įgyvendinimas, projekto autoriai kol kas atsakyti negali, vyksta projekto sąmatos ir ekonominio naudingumo skaičiavimai.

„Visoje teritorijoje yra suprojektuota įvairių namų: ir labiau nuosaikių, ir labiau provokuojančių. Šiais riedančiais namais reikėtų projektą arba pradėti, arba užbaigti. Jie itin dera prie kraštovaizdžio“, - kalbėjo A. Baldišiūtė.

Architektė teigė, kad namas yra suvokiamas kaip itin statiškas darinys, tačiau Svencelėje suprojektuoti „riedantys“ namai šį įsivaizdavimą griauna. Kuriant architektūrinę provokaciją norėta sukurti riedėjimo įspūdį.

Pagal projektą 12 namų pirmame aukšte yra lauko terasa. Laiptais patenkama į antrą aukštą, kuriame – pagrindinė namo erdvė. Iš čia turėtų matytis tiek pačios Kuršių marios, tiek tolumoje – Juodkrantė, Negyvos kopos. Viršutinis aukštas skirtas miegamiesiems.

„Namai pakankamai atviri, bet tik į vandenį: marias, kanalus, tačiau tarpusavyje, tarp kaimynų yra uždari“, - aiškino idėjos autorė.

Paklausta, ar tokio architektūrinio sprendimo įgyvendinimas sudėtingas, A. Baldišiūtė teigė: „Kiek dirbame su konstruktoriais, tai matome, kad nėra labai sudėtinga. Viskas susiveda į statikos dėsnius ir besiridenimo momentą galima sudėlioti“.

Pasak jos, šiuo metu svarstomi du galimi konstrukcijos variantai – klijuoto medžio karkasas arba gelžbetoninis.

„Turime du variantus ir paraleliai yra skaičiuojamos sąmatos“, - teigė ji.

Svencelė nuo Klaipėdos yra nutolusi apie 20 km. Urbanistinis projektas šioje sportininkų pamėgtoje vietoje pradėtas planuoti beveik prieš 10 metų. Planuojama gyvenvietėje pastatyti apie 300 parduodamų vienetų, tačiau vis projekto įgyvendinimo darbai gali užsitęsti daugiau nei dešimtmetį.

Prie Kuršių marių – namai lyg iš fantastinio filmo

Kategorija: Architektūra, projektavimas | Įdėjo: Admin (09.12.2014) Tinklalapis Ugnė Karaliūnaitė, www.DELFI.lt,
Peržiūrų: 1201 | Reitingas: 0.0/0

Reklaminis plotas nemokamas. Čia gali būti užsakomieji straipsniai. Turite pasiūlymą, reklaminį straipsnį, pranešimą ar tiesiog norite reklamuoti savo produktą? Prisijunkite ir patalpinkite straipsnį patys. Taip paprasta dar nebuvo.
Prisijunk prie mūsų
Pasidalinkite skelbimu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

Iš viso komentarų: 0
Sutikimas:1 Saugos kodas *:
Žymos
statyba skelbimai Aplinkotvarka šildymas statybos baldai fasado apdaila vidaus apdaila būstas nekilnojamas turtas NT euras nekilnojamasis turtas stogai bustas interjeras laiptai dažai architektūra Namai butai remontas dazymas Nekilnojamas turas nekilnojamasis turtas (NT) pardavimas daugiabutis Namas stogas NT rinka namo projektas griovimo darbai KAMINAI garažas granulės nuoma Kaunas įregistravimas kadastriniai matavimai pastatas pirkimas butas drėgmė pamatai Klaipėda kasimas Vilnius būsto nuoma grindys-durys katilas

statybinės technikos nuoma

tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | KATEGORIJOS | REKLAMINIAI STRAIPSNIAI | Skaičiavimo programos
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 SKELBIMAISTATYBOS.lt - nemokami statybos skelbimai internete | Lankomumas: Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  • SiteMAP
  • Наверх