Pagrindinis » Straipsniai » Statybos darbai

Senų medinių grindų atnaujinimas

Senų medinių grindų atnaujinimas

Grindys, pagamintos iš medienos masyvo, yra jaukios, ekologiškos, tačiau ne itin ilgaamžės. Nepaisant to, medinių senų grindų nereikėtų skubėti keisti naujomis. Žmonės, kurie daugybę metų grindis dažė tamsiomis spalvomis, greičiausiai net neįtaria, koks grožis slypi po storu dažų sluoksniu. Jį nuėmus, lentas nušlifavus ir nulakavus, galėsite ne vienerius metus džiaugtis įspūdingo grožio grindimis.

Jei jau nusprendėte restauruoti senas grindis, jums teks apsiginkluoti kantrybe, kadangi šis darbas gali užtrukti 5–10 dienų. Grindų atnaujinimo darbus galima suskirstyti į kelis etapus: seno lako bei dažų sluoksnio nuėmimas, nelygumų šlifavimas, plyšių užtaisymas, paskutinio sluoksnio padengimas laku, alyva arba dažais.

Pažeistos lentos keičiamos naujomis

Viena iš pagrindinių senų grindų problemų yra ta, kad po kurio laiko lentos gali išsigaubti į viršų. Tokiu atveju jas reikia nušlifuoti ir sulyginti. Atliekant ši darbą, jos labai suplonėja. Kadangi anksčiau įprastos grindų lentos buvo15 cm pločio ir 3 cm storio, tai jei nušlifuosite apie pusę lentos storio, ji jau bus per plona ir gali įtrūkti. Tokiu atveju geriausia lentas perrinkti ir apversti į kitą pusę. Jei pastebite laiko ar pelėsio pažeistų lentų, geriausia jas pakeiskite visiškai naujomis. Jei grindys buvo pagamintos iš pušies medienos, jų greičiausiai nereikės keisti naujomis, nes pastovėjusios daug metų jos dėl suakmenėjusių sakų tampa itin tvirtos.

Senų grindų šlifavimas

Šlifuojant grindis reikia išsukti įrangos būgno ašį taip, kad susidarytų didžiausio skersmens plyšys. Tuomet išmatuokite ir nupjaukite reikalingo ilgio švitrinį popierių ir jį įstatykite į plyšį už užspaudimo ašių centrų (tačiau jis neturi remtis į būgno išpjovos dugną). Švitrinis popierius turi prisiglausti prie būgno. Jei jo grūdėtumas yra 16–24, papildomam užspaudimui turi būti naudojamos popierinės juostelės. Specialiais raktais užsukite popierių ir patikrinkite, ar jis ne per laisvas. Būgną nuleiskite važiuojant, būtina nuolat judėti, tuomet neišsišlifuos duobės.

Šlifuokite 20–45 laipsnių kampu, palei medžio plaušo kryptį. Jei tarp lentų yra paaukštėjimų, iš pradžių juos šlifuokite statmenai lentoms. Jei naudosite 16 numerio švitrinį popierių, jis puikiai nuims net ir storiausią dažų sluoksnį (tik tokį popierių po kokių 10 min. reikėtų paveržti). Šlifavimo mašinos maišas turi būti keičiamas prisipildžius maždaug trečdaliui tūrio.

Baigiamąjį grindų šlifavimą reikėtų atlikti diskine grindų šlifavimo mašina, kadangi tuomet išvengsite įbrėžimų, paliktų nuo juostinės (būgninės) arba pakraščių šlifavimo mašinos. Diskinės grindų šlifavimo mašinos yra vieno disko ir trijų. Jeigu naudosite vieno disko mašiną, galite netyčia ant grindų pripiešti “saulučių”. Šlifuojant vienu disku dėl išcentrinės jėgos judate į priekį ir paliekate puslankio formos įbrėžimų. Jų iš karto nepastebėsite, tačiau padengus grindis alyva ar laku įbrėžimai išryškėja. Be to, tokio tipo grindų šlifavimo mašinas yra gana sunku suvaldyti, reikia daug jėgos ir patirties. Jos labiau skirtos grindų prisotinimui alyva (naudojant specialius įtrynimo padus). Todėl, siekdami geriausio rezultato, geriau rinkitės trijų diskų šlifavimo mašiną.

Plyšių tarp lentų užglaistymas

Kai nušlifuosite grindis, būtina užglaistyti atsiradusius plyšius bei nelygumus. Glaistą rinkitės atsižvelgdami į medienos atspalvį. Jis paslėps visus nelygumus, įbrėžimus ir didesnius tarpus tarp lentų. Glaistą reikia kuo giliau įspausti, o kai jis išdžiūva, nušveisti šlifavimo audiniu. Galite rinktis ir akrilinį glaistą. Jis ekologiškas, tačiau sunku tinkamai parinkti jo spalvą. Nenustebkite, kai po glaistymo atidžiai įsižiūrėję vis tiek pastebėsite užtaisytas vietas. Didesnius nei 3 mm tarpus reikėtų glaistyti medžio dulkėmis, o smarkiai kirvarpų išgraužtas lentas užtaisykite storu sluoksniu bespalvės epoksidinės dervos. Įtrūkusius plyšius arba didesnius tarpus tarp lentų taip pat galima užtaisyti ir specialiais klijais. Jais tereikia plyšius padengti klijais, palaukti, kol jie sutvirtės ir šiek tiek išsiplės, ir tik tada nušlifuoti pagal visą grindų lygį.

Viršutinio grindų sluoksnio pasirinkimas

Grindų lakavimas ar alyvavimas – dar viena gana sudėtinga užduotis restauruojant grindis. Prieš padengiant grindis viršutiniu sluoksniu, jas būtina nugruntuoti. Gruntas pagerina pagrindo bei apdailos dažų sukibimą, sumažina jų sąnaudas. Skirtingi viršutiniai sluoksniai turi savų privalumų ir trūkumų.

Alyva padengtos grindys yra kiek mažiau apsaugotos nuo raižymo, drėgmės, įspaudų. Tokias grindis teks dažniau atnaujinti. Tačiau naudojantis alyva galima pataisyti didelį plotą. Ja atnaujintos nušlifuotos ir nugruntuotos grindys dengiamos 2–3 sluoksniais. Bespalvė alyva itin gerai išsiryškina medžio tekstūrą.

Jei grindis lakuojate, jas po pirmo lakavimo reikia pašlifuoti su 120 numerio švitriniu popieriumi. Taip nusiims lako sukelti medžio plaukeliai, grindys taps lygesnės, patvaresnės, atsparios įvairiems pažeidimams, lakas tvirtesnis. Kita vertus, lakuotų grindų nepavyks taisyti mažais plotais, o jei kur nors atsiras įbrėžimų, tuomet teks viso kambario grindis dengti vienodu lako sluoksniu. Lakuoti grindis pakanka 2–3 sluoksniais.

Lakų yra akrilinių, aliejinių ir pagamintų vandens pagrindu. Akriliniai lakai yra labai atsparūs, puikiai padengia grindis ir pasižymi ilgaamžiškumu. Su vienu litru tokio lako galima nulakuoti 15–20 kv. metrų grindų. Lakas, pagamintas vandens pagrindu, yra ypač atsparus. Jis naudojamas ten, kur yra intensyvus judėjimas. Tokio tipo lakai labai greitai džiūva – 2–3 val., todėl per dieną galima išlakuoti visą patalpą.

Laką tepkite tolygiais ilgais judesiais išilgai lentų. Grindis lakuoti, alyvuoti ir dažyti reikėtų šviesos sklidimo kryptimi, be abejo, atsižvelgiant ir į durų vietą. Ant nulakuotu ar nudažytų grindų sunkius daiktus bei stipriai jas spaudžiančias konstrukcijas siūloma statyti tik praėjus savaitei.

Senų medinių grindų atnaujinimas

Kategorija: Statybos darbai | Įdėjo: Admin (28.05.2014) Tinklalapis ,
Peržiūrų: 1602 | Reitingas: 0.0/0

Reklaminis plotas nemokamas. Čia gali būti užsakomieji straipsniai. Turite pasiūlymą, reklaminį straipsnį, pranešimą ar tiesiog norite reklamuoti savo produktą? Prisijunkite ir patalpinkite straipsnį patys. Taip paprasta dar nebuvo.

Dirbtinio intelekto SkelbimaiStatybos pasirinkimas:

Žymos
statyba skelbimai Aplinkotvarka šildymas statybos baldai fasado apdaila vidaus apdaila būstas nekilnojamas turtas NT euras nekilnojamasis turtas stogai bustas interjeras laiptai dažai architektūra Namai butai remontas dazymas Nekilnojamas turas nekilnojamasis turtas (NT) pardavimas daugiabutis Namas stogas NT rinka namo projektas griovimo darbai KAMINAI garažas granulės nuoma Kaunas įregistravimas kadastriniai matavimai pastatas pirkimas butas drėgmė pamatai Klaipėda kasimas Vilnius būsto nuoma grindys-durys katilas

statybinės technikos nuoma

tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | KATEGORIJOS | REKLAMINIAI STRAIPSNIAI | Skaičiavimo programos
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 SKELBIMAISTATYBOS.lt - nemokami statybos skelbimai internete | Lankomumas: Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  • SiteMAP
  • Наверх