Pagrindinis » Straipsniai » Nekilnojamas turtas

Artimiausiu metu visuotinio NT mokesčio dar greičiausiai nebus

Artimiausiu metu visuotinio NT mokesčio dar greičiausiai nebus

Mažai tikėtina, kad Seimas ryšis kitais metais įvesti visuotinį nekilnojamojo turto (NT) mokestį, metinėje spaudos konferencijoje antradienį pareiškė šalies finansų ministras Rimantas Šadžius. Tačiau tai nereiškia, kad permainų nebus.

„Nekilnojamojo turto apmokestinimo klausimus, manau, turėtų labai rimtai išnagrinėti ekspertai. Man gaila, kad šiuo metu jau buvusio ministro pirmininko patarėjo Stasio Jakeliūno vadovaujama darbo grupė nepriėjo prie šito klausimo analizės“, – sakė R.Šadžius.

Jis mano, kad artimiausiu metu rimtų permainų tikėtis nereikėtų, nes NT mokesčio, kaip ir bet kurio kito mokesčio, pakeitimai turi būti svarstomi parlamente.

„Realu tikėtis poslinkių ir įstatyminių pataisų šiomis kryptimis, tačiau dėl visuotinio, kad ir nedidelio, tarifo ar schemos įvedimo šnekėti yra anksti. Diskusija vyks, tačiau 2015 metais, man neatrodo, kad Seime realu priimti šiuos sprendimus“, – sakė finansų ministras.

Tačiau, pasak jo, bus dirbama prie „nekilnojamojo turto apmokestinimo racionalesnėmis schemomis“.

„Praktikoje mes matome nemažai landų, kada, pavyzdžiui, turtas, kuris realiai naudojamas, formaliai nėra įteisintas kaip pabaigtas ir pagal įstatymą už jį NT mokesčio mokėti nereikia. Iki šiol nebuvo prievolės būtinai užregistruoti savo įsigytą nekilnojamąjį turtą NT registre.

Vyriausybė prieš porą savaičių yra pritarusi atitinkamoms įstatymo pataisoms, kurias parengė Teisingumo ministerija. Labai tikiuosi, kad pavasario sesijoje Seimas priims šituos įstatymus ir tai sudarys sąlygas surinkti nekilnojamojo turto mokesčio daugiau už tuos objektus, už kuriuos ir dabar pagal sveiką protą savininkai turėtų mokėti NT mokestį“, – kalbėjo finansų ministras.

R.Šadžius pridūrė, kad padėti Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) administruoti NT mokestį pasiūlė Vilniaus miesto savivaldybė.

„NT mokestis yra savivaldybių pajamos – jis 100 procentų nueina savivaldybei, kurios teritorijoje yra NT“, – kalbėjo ministras.

Jis suabejojo, ar artimiausiu metu Seimas ryšis įvesti ir automobilių mokestį.

„Dėl to pabrėžiu, kad kol kas aš, kaip atsakingas už iždo pajamų surinkimą, matau patį realiausią kelią pagerinti šitą surinkimą būtent gerinant mokesčių administravimą, statant užkardas šešėlinei ekonomikai ir priverčiant mokėti mokesčius tuos asmenis, kurie iki šiol to neteisėtai nedarė“, – sakė R.Šadžius.

 

Artimiausiu metu visuotinio NT mokesčio dar greičiausiai nebus

Kategorija: Nekilnojamas turtas | Įdėjo: Admin (01.01.2015) Tinklalapis 15min.lt,
Peržiūrų: 1198 | Paieškos žymos: Rimantas Šadžius, nekilnojamasis turtas, Nekilnojamojo turto mokestis, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI | Reitingas: 0.0/0

Reklaminis plotas nemokamas. Čia gali būti užsakomieji straipsniai. Turite pasiūlymą, reklaminį straipsnį, pranešimą ar tiesiog norite reklamuoti savo produktą? Prisijunkite ir patalpinkite straipsnį patys. Taip paprasta dar nebuvo.
Žymos
statyba skelbimai Aplinkotvarka šildymas statybos baldai fasado apdaila vidaus apdaila būstas nekilnojamas turtas NT euras nekilnojamasis turtas stogai bustas interjeras laiptai dažai architektūra Namai butai remontas dazymas Nekilnojamas turas nekilnojamasis turtas (NT) pardavimas daugiabutis Namas stogas NT rinka namo projektas griovimo darbai KAMINAI garažas granulės nuoma Kaunas įregistravimas kadastriniai matavimai pastatas pirkimas butas drėgmė pamatai Klaipėda kasimas Vilnius būsto nuoma grindys-durys katilas

statybinės technikos nuoma

tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | KATEGORIJOS | REKLAMINIAI STRAIPSNIAI | Skaičiavimo programos
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 SKELBIMAISTATYBOS.lt - nemokami statybos skelbimai internete | Lankomumas: Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  • SiteMAP
  • Наверх