Pagrindinis » Straipsniai » Statybų patarimai

Išlepintų vakarietiškų katilų lietuviškom malkom nepamaitinsi

Išlepintų vakarietiškų katilų lietuviškom malkom nepamaitinsi

Artėjant šaltajam metų laikui, individualaus būsto savininkai vis įdėmiau žvalgosi į rinkoje siūlomus šildymo katilus. Pastaruoju metu populiarėja granuliniai katilai, tačiau jų kainų tokios skirtingos, jog šokiruoja pirkėjus. Vieni gamintojai granulėmis kūrenamus katilus parduoda už 6 tūkst. litų, kiti - už 40 tūkst. litų. Visgi specialistai pataria vengti kraštutinumų.

Ekspertai teigia, jog kaina - ne pats tinkamiausias pasirinkimo kriterijus. Jei katilas - brangus, tai dar nereiškia, kad jis niekada nesuges ir nekels rūpesčių.

Rinka yra užversta pigiais, Vidurio Europos šalyse pagamintais, ne itin kokybiškais katilais, kurių kaina paprastai būna net per didelė. O brangūs katilai iš Vakarų Europos šalių nebūna pritaikyti lietuvių naudojamu kurui.

Taiso ir šeštadienį

Pastebima, kad rinkdamiesi katilą pirkėjai kainą dažnai sieja su privalumų sąrašo ilgiu, tačiau dažnai nesusimąsto, ar tie „privalumai“ iš tiesų reikalingi. Tai pigius, prastos kokybės katilus gaminančių užsienio įmonių triukas.

„Kai kurie katilų gamintojai didžiuojasi, kad jų katiluose yra įdiegti vadinamieji liambda zondai, - deguonies kiekio davikliai. Iš tiesų liambda zondai yra naudingi, tačiau kokybiški sumontuojami  tik labai aukštos kokybės ir ne vieną dešimtį tūkstančių kainuojančiuose austriškuose ar vokiškuose katiluose.

Pigiuose katiluose montuojami liambda zondai yra prastos kokybės, jie greitai genda, o realios naudos nesuteikia. Skaičiuojama, kad naudojant netgi aukštos kokybės liambda zondą, katilo naudingumas gali tik šiek tiek padidėti“, - sakė įmonės „Biokaitra“ direktorius Židrūnas Mackevičius.

Žmonėms, perkantiems granulinį katilą, jis pataria daugiau dėmesio skirti jo automatikos ir valdymo galimybėms, nes nuo to priklauso investicijos į šildymo sistemą. Esą, diegiant sistemą namuose, kuriuose planuojamas grindinis ir radiatorinis šildyma bei vidaus temperatūrų kontrolė, geresnėmis savybėmis pasižyminti automatikos sistema leistų sutaupyti iki kelių tūkstančių litų.

Besirenkantiems katilą tik pagal kainą patartina pagalvoti ir apie katilo priežiūrą. Specialistų teigimu, perkant pigius, dažniausiai - kaimynų gamybos katilus rizikuojama žiemą likti be šilumos – sugedus katilui pernelyg taupiems pirkėjams meistrų ar atsarginių dalių kartais tenka laukti keletą savaičių.

„Šiuo požiūriu Lietuvos granulinių katilų gamintojai yra pranašesni už kitų šalių gamintojus – jų teikiama priežiūra operatyvesnė.

Kartais neskaitydami instrukcijų katilo savininkai nureguliuoja įrenginį, tuomet klaidas padedama ištaisyti labai greitai, prireikus - ir šeštadienio vakarą“, - sakė  šilumos katilų montuotojas Romas Ruzgus. Jo teigimu, optimali suma, kurią verta išleisti granuliniam katilui, yra 10-11 tūkst. litų.

Vakarietiški katilai – ne lietuviams

Paklausti, ar lietuviai perka brangius, keliasdešimt tūkstančių litų kainuojančius katilus, montuotojai gūžteli pečiais. Katilų montuotojas Povilas Žarkaitis sako pats įrengęs vos vieną brangų austrišką katilą. Jo kaina siekė 40 tūkst. litų.

Tačiau netgi galintys sau leisti įsigyti brangų katilą, ne visuomet susigundo tokiu pirkiniu, mat tai, kas patikimai tarnauja vokiečio ar austro namuose, nebūtinai veiks lietuvio katilinėje.

Nors tokiuose katiluose įdiegta buitį palengvinančių technologijų, specialistų teigimu, jie labai jautrūs kuro pasikeitimui. Esą aukšto lygio vokiški ar austriški katilai labai išrankūs – jie puikiai veikia kūrenami aukštos kokybės standartus atitinkančiomis 18 MJ/kg kaloringumo granulėmis, kai susidarantis pelenų kiekis siekia vos 0,5 proc., tačiau pakeitus granules pradeda veikti ne taip efektyviai, gesti.

„Kažkada europiečių paklausiau, ar galima į jų katilus dėti prastesnės kokybės granules. Buvau išvadintas kvailiu, mat jei kartais katilas sugestų, Vakarų Europos gamintojas prašytų granulių, kuriomis buvo kūrenamas katilas, sertifikato.

Jei jos neatitiks gamintojo rekomenduojamų granulių, gamintojas gali tiesiog nutraukti garantiją. Šiuo atžvilgiu lietuviai yra gerokai lankstesni“, - sakė granulinius katilus gaminančios bendrovės „Kalvis“ technikos direktoriaus pavaduotojas Robertas Karinauskas.

Granulių gamintojų norą greitai užsidirbti savo kailiu pajutęs Antanas pasakoja, kad iš to paties tiekėjo tokių pačių granulių pirko du kartus – vieną kartą gavo gerą produktą, o kitąsyk nusivylė. „Tuo metu supratau, ką reiškia geras katilas – net ir kūrenamas prastos kokybės granulėmis veikė gerai“, - pasakojo lietuvišką katilą naudojantis Antanas.

Tik keletas gamintojų gali pasiūlyti nebrangius šiaudų granulėmis kūrenamus katilus. Medžio granulių kaina rinkoje yra maždaug 20 proc. didesnė nei šiaudų granulių, tačiau kaloringumas didesnis tik 10 proc., tad šildantis šiaudų granulėmis investicija atsiperka greičiau.

„Įsigijus universalų granulinį katilą, savininkas gali keisti granulių rūšį priklausomai nuo kainų pokyčių rinkoje. Tai suteikia galimybę būti labiau nepriklausomu bei ieškoti pigaus ir efektyvaus varianto, kas mums, lietuviams, yra svarbu“, - teigė Ž.Mackevičius.

Išlepintų vakarietiškų katilų lietuviškom malkom nepamaitinsi

Kategorija: Statybų patarimai | Įdėjo: Admin (02.09.2014) Autorius: lrytas.lt,
Peržiūrų: 2191 | Paieškos žymos: granulės, įmonė Kalvis, katilas, Biokaitra, kuras | Reitingas: 0.0/0

Reklaminis plotas nemokamas. Čia gali būti užsakomieji straipsniai. Turite pasiūlymą, reklaminį straipsnį, pranešimą ar tiesiog norite reklamuoti savo produktą? Prisijunkite ir patalpinkite straipsnį patys. Taip paprasta dar nebuvo.

Dirbtinio intelekto SkelbimaiStatybos pasirinkimas:

Žymos
statyba skelbimai Aplinkotvarka šildymas statybos baldai statybinės medžiagos gamyba fasado apdaila vidaus apdaila būstas nekilnojamas turtas NT euras nekilnojamasis turtas stogai bustas interjeras dažai architektūra Namai butai remontas dazymas Nekilnojamas turas nekilnojamasis turtas (NT) pardavimas daugiabutis Namas stogas NT rinka namo projektas griovimo darbai KAMINAI garažas granulės nuoma Kaunas įregistravimas kadastriniai matavimai pastatas pirkimas butas drėgmė pamatai kasimas Vilnius būsto nuoma grindys-durys karkasiniai namai

statybinės technikos nuoma

tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | KATEGORIJOS | REKLAMINIAI STRAIPSNIAI | Skaičiavimo programos
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 SKELBIMAISTATYBOS.lt - nemokami statybos skelbimai internete | Lankomumas: Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  • SiteMAP
  • Наверх