Pagrindinis » Straipsniai » Statybų patarimai

Medienos ar šiaudų granulės - kuo šildytis pigiau ir patogiau?

Medienos ar šiaudų granulės - kuo šildytis pigiau ir patogiau?

Žiema ir šaltasis metų laikas jau ant nosies, todėl vis daugiau privačių namų savininkų suskumba dairytis į įvairias pigesnio šildymo alternatyvas. Viena jų - biokuro katilai. Jų pardavėjai skaičiuoja, jog šiuo metų laiku jie atlieka daugiausia pardavimų, o pirkėjams kartais nelieka nieko kito kaip tik laukti - norintieji gyventi šilčiau ir ekonomiškiau laukia eilėse.

Švaistoma energija


Visgi problema išlieka - kokį katilą pasirinkti ir ar tikrai pigiausias variantas bus geriausias. Vienareikšmiško atsakymo nėra, svarbu, įvertinti savo poreikius. Prekyboje galima rasti pačių įvairiausių katilų - lietuviškų, čekiškų, lenkiškų, tačiau jie skiriasi ne tik kaina.
Anot Lietuvos biomasės energetikos asociacijos prezidento Virginijaus Ramanausko, šiuo metu didžioji dalis lietuvių vis dar neefektyviai naudoja neapdirbtas malkas.
„Taip energetiniai šaltiniai yra švaistomi, jų efektyvumas pusiau mažesnis. Norime būti kaip vokiečiai, tačiau taip nesielgiame. Granulinis kuras yra paruoštas ir nėra brangesnis už malkas. Renkantis granulinį kurą galima sutaupyti daug savo laiko", - sako V. Ramanauskas.
Jis teigia, kad kol kas didelį neišnaudotą potencialą turi šiaudų granulės. Tiesa, joms reikia specialių katilų, būtina atsižvelgti į degiklio sandarą: „Mes patys Lietuvoje turime gamintojus, kurie yra išsprendę šiaudų granulių degimo problemą ir jais drąsiai galima naudotis. Manau, jog geras granulinis katilas yra puikus sprendimas, nes pigiausias katilas reiškia brangiausią kurą".

Katilai jautrūs kurui
Jonavos miškų urėdijos miškų urėdas Rolandas Skuja teigia, jog šildymo sistemos atnaujinimas yra protingas sprendimas. Anot jo, šildymas malkomis yra neautomatizuotas procesas, kuriam reikia daug žmogiškųjų išteklių. Kur kas paprasčiau - įsigyti universalų, įvairias biokuro granules kūrenantį katilą.
„Mes rinkomės iš įvairių variantų - nenorėjome būti apriboti prasto kuro. Biokuras palengvina gyvenimą: jo konkurencinga kaina, katilus galima valdyti per atstumą. Dauguma katilų yra jautrūs kurui, todėl rinkomės tokį variantą, kuris mūsų neribotų", - teigia miškų urėdas.

Verta investuoti
Anot katilus parduodančių parduotuvių tinklo CELSIS šildymo įrangos pardavimų vadovo Pavelo Bučelio, pirkėjai dažnai pastaruoju metu klausia apie granules - tai pastarųjų metų tendencijos. Tačiau jis atkreipia dėmesį, jog nevisi katilai vienodai gerai susidoroja su jiems tenkančiomis užduotimis, ypač kai naudojamas prastesnės kokybės kuras arba, pavyzdžiui, šiaudų granulės.
Paprasčiausių granulinių katilų kainos parduotuvėse prasideda maždaug nuo 7 tūkstančių litų. Žinoma, universalus biokuro katilas atsieis šiek tiek brangiau - jų kainos prasideda nuo 10 tūkstančių litų. Visada verta pasiteirauti, ką iš tiesų gali katilas, ar jis atsparus biokurui su priemaišomis. Tai svarbu, jei norite sutaupyti. Taip pat atkreipkite dėmesį, ar gamintojas turi atstovybę Lietuvoje - visada žinosite, jog iškilus nesklandumams greitai rasite pagalbą. Rekomenduojama, jog katilo paleidimo - derinimo darbus atliktų profesionalai.

Šiaudas taupesnis
Įvairūs skelbimai internete nurodo, jog šiuo metu medžio granulių tonos rinkos kaina svyruoja tarp 680-750 litų, šiaudo - tarp 350-450 litų. Pavyzdžiui, 150 kvadratinių metrų namui vidutiniškai reiktų apie 5 tonų medžio granulių visam sezonui. Tuo tarpu šiaudo granulių tam pačiam laikotarpiui reikės kiek daugiau nei 6 tonų, priklausomai nuo šiaudo kilmės. Tačiau, atsižvelgiant į vidutinę rinkos kainą, skirtumas tarp medžio ir šiaudo yra bemaž du kartai. Tad esant tokiam kainų skirtumui per vienerius metus galima sutaupyti net apie tūkstantį litų.
Šiaudas turi mažiau kalorijų ir daugiau pelenų. Jei jau pasirinkote katilą, kuris gali deginti ir šiaudų granules, atkreipkite dėmesį, jog pelenus puikiai galima panaudoti ne tik kaip trąšą, bet ir vietoj smėlio lyginant kelio dangą. Be to, Lietuvoje suskaičiuojama apie 25 gamyklas, kurios siūlo vien šiaudo biokurą. Tam, kad nereikėtų sukti galvos, kur sutalpinti kelias tonas biokuro granulių, galima užsisakyti po kelis šimtus kilogramų ir vežtis tik tada, kai kuro ima trūkti. Paprastai granulės pakuojamos į maišelius po 15 kilogramų.

Medienos ar šiaudų granulės - kuo šildytis pigiau ir patogiau?

Kategorija: Statybų patarimai | Įdėjo: Admin (25.10.2014) Tinklalapis ,
Peržiūrų: 1287 | Paieškos žymos: pigu, granulės, Malkos, šildymas | Reitingas: 0.0/0

Reklaminis plotas nemokamas. Čia gali būti užsakomieji straipsniai. Turite pasiūlymą, reklaminį straipsnį, pranešimą ar tiesiog norite reklamuoti savo produktą? Prisijunkite ir patalpinkite straipsnį patys. Taip paprasta dar nebuvo.
Žymos
statyba skelbimai Aplinkotvarka šildymas statybos baldai fasado apdaila vidaus apdaila būstas nekilnojamas turtas NT euras nekilnojamasis turtas stogai bustas interjeras laiptai dažai architektūra Namai butai remontas dazymas Nekilnojamas turas nekilnojamasis turtas (NT) pardavimas daugiabutis Namas stogas NT rinka namo projektas griovimo darbai KAMINAI garažas granulės nuoma Kaunas įregistravimas kadastriniai matavimai pastatas pirkimas butas drėgmė pamatai Klaipėda kasimas Vilnius būsto nuoma grindys-durys katilas

statybinės technikos nuoma

tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | KATEGORIJOS | REKLAMINIAI STRAIPSNIAI | Skaičiavimo programos
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 SKELBIMAISTATYBOS.lt - nemokami statybos skelbimai internete | Lankomumas: Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  • SiteMAP
  • Наверх