Pagrindinis » Straipsniai » Statybos darbai

Pirmas planuojančiųjų namo statybą žingsnis – tinkamiausio sklypo paieška

Pirmas planuojančiųjų namo statybą žingsnis – tinkamiausio sklypo paieška

Ne vienam apie nuosavo namo statybą mąstančiam žmogui kyla klausimas: nuo ko gi pradėti? Koks turėtų būti pirmasis žingsnis, o kokį žengti po jo? Aplinkos ministerijos Teritorijų planavimo, urbanistikos ir architektūros departamento direktorius Marius Narmontas teigė, kad pirmas ir labai svarbus žingsnis – išsirinkti tinkamą sklypą.

Svarbiausia – sklypo vieta

M.Narmontas teigė, kad žmogui, kuris jau turi pinigų ir nusprendė statyti namą, tikrai nemažą dėmesį reikėtų skirti sklypo pasirinkimui. „Pirmas žingsnis – išsirinkti tinkamą sklypą. Visame pasaulyje populiarus toks pasakymas „Location. Location. Location“ (liet.Vieta. Vieta. Vieta.). Tai, ar vieta tinkama, nulemia ne vienas veiksnys – ir gamtinės sąlygos, ir infrastruktūra. Turiu minty, ar yra vandens tiekimas, nuotekų valymo sistema, lietaus kanalizacijos, dujos, šildymas, elektra ir kiti dalykai“, – kalbėjo direktorius.

Tinkamo sklypo pasirinkimas nulemia ir žmogaus gyvenimo kokybę, ir pinigų, išleistų namo statybai, sumą. „Žmogui turi būti patogu gyventi, o tą komfortą suteikia infrastruktūra. Reikia pasidomėti, ar yra nutiesti keliai, ar netoliese yra darželis, mokykla. Juk vežioti vaikus į kitą miesto galą nėra patogu“, – dėstė M.Narmontas. Anot jo, reikėtų pabrėžti ir tai, kad jei žmogus sugalvos statyti namą laukuose, tai jam kainuos kur kas daugiau. „Visą mano minėtą infrastruktūrą jis turės susikurti pats, o tai kainuos tikrai nemažai“, – teigė direktorius.

Taigi beieškant sau tinkamiausio sklypo, reikėtų žvilgtelėti ir į miesto bendrąjį planą. Privalu pasidomėti, ar sklypas yra tinkamos paskirties, ar jame galima statyti? Kitaip reikės rūpintis ir žemės paskirties keitimo procedūra. „Besidairant tinkamo sklypo pravartu pasikonsultuoti su savivaldybių architektais ar kitais šią sritį puikiais išmanančiais specialistais“, – patarė M.Narmontas.

Dokumentai ir statybos

Išsirinkus sklypą ir jį įsigijus, reikėtų pradėti galvoti apie dokumentus. „Jei žmogus jau turi sklypą, kuriame leidžiama statyti, gali pradėti rengti techninį projektą“, – toliau apie kelią nuo idėjos iki rakto pasakojo M.Narmontas. Tam, kad techninis projektas atitiktų teritorijų planavimo dokumentuose numatytus reikalavimus, geriau šį darbą patikėti specialistams – projektuotojams.

Turinčiam numatytus reikalavimas atitinkantį techninį projektą žmogui reikia gauti statybą leidžiantį dokumentą. O tada belieka ieškoti statytojų ar rangovų ir pradėti statybas.

M.Narmontas priminė, kad namo pastatymas nėra paskutinis žingsnis – pabaigus visus darbus būtina užpildyti statybos baigimo deklaraciją. Šiuo dokumentu informuoti Valstybės teritorijų planavimo ir statybos inspekciją apie statybų baigimą.

Dokumentai – žmogaus saugumas

M.Narmontas teigė, kad statybos nėra toks ilgas ir bauginantis procesas, kaip daugelis žmonių tai įsivaizduoja. „Yra nemažai žmonių, kurių mąstymas dar sovietinis – kur noriu ten statau ir nereikia jokių dokumentų. Nėra suvokimo, kad tie dokumentai yra reikalingi pačiam žmogui“, – neabejojo direktorius.

„Tie, kam statybą leidžiantis dokumentas ar teritorijų planavimo dokumentai atrodo tik nereikalingos kliūtys, turėtų suprasi, kad visa tai – jų labui. Tie dokumentai užtikrina namo, kuris pastatytas, saugumą, patikimumą. Tai užtikrina, kad pastatytas namas yra saugus gyventi, atitinka visus keliamus reikalavimus“, – kalbėjo M.Narmontas.

Anot Teritorijų planavimo, urbanistikos ir architektūros departamento direktoriaus, Lietuvoje apskritai per mažai dėmesio skiriama projektavimui ir planavimui – nesuvokiama, kaip tai svarbu. Visame pasaulyje šiam etapui skiriamas daug laiko ir dėmesio, todėl M.Narmontas siūlė ir statyti ketinantiems lietuviams nenumoti į tai ranka.

Aplinkos ministerija primena, kad labai svarbu laikytis įstatymuose numatytų statybos reikalavimų. Su atitinkamomis institucijomis ir tarnybomis nesuderintos statybos gali pakenkti ne tik žmonėms, aplinkinėms teritorijoms, bet ir gamtai bei kultūros paveldui.

Pirmas planuojančiųjų namo statybą žingsnis – tinkamiausio sklypo paieška

Kategorija: Statybos darbai | Įdėjo: Admin (09.08.2014) Šaltinis: 15min.lt,
Peržiūrų: 1220 | Paieškos žymos: zeme, statyba | Reitingas: 0.0/0

Reklaminis plotas nemokamas. Čia gali būti užsakomieji straipsniai. Turite pasiūlymą, reklaminį straipsnį, pranešimą ar tiesiog norite reklamuoti savo produktą? Prisijunkite ir patalpinkite straipsnį patys. Taip paprasta dar nebuvo.

Dirbtinio intelekto SkelbimaiStatybos pasirinkimas:

Žymos
statyba skelbimai Aplinkotvarka šildymas statybos baldai fasado apdaila vidaus apdaila būstas nekilnojamas turtas NT euras nekilnojamasis turtas stogai bustas interjeras laiptai dažai architektūra Namai butai remontas dazymas Nekilnojamas turas nekilnojamasis turtas (NT) pardavimas daugiabutis Namas stogas NT rinka namo projektas griovimo darbai KAMINAI garažas granulės nuoma Kaunas įregistravimas kadastriniai matavimai pastatas pirkimas butas drėgmė pamatai Klaipėda kasimas Vilnius būsto nuoma grindys-durys katilas

statybinės technikos nuoma

tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | KATEGORIJOS | REKLAMINIAI STRAIPSNIAI | Skaičiavimo programos
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 SKELBIMAISTATYBOS.lt - nemokami statybos skelbimai internete | Lankomumas: Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  • SiteMAP
  • Наверх