Pagrindinis » Straipsniai » Energetika

Aukščiausios klasės namai: reikalavimai ir galimybės

Aukščiausios klasės namai: reikalavimai ir galimybės

Visuomenėje vis garsiau kalbama apie ateities namus ir jų privalumus, kurių didžiausiu laikomas statinio energetinis naudingumas. Kad pastatas gautų aukščiausios klasės, t. y. A, A+ arba A++ energetinės klasės sertifikatą, reikia atlikti oficialius sandarumo testus, kurių rezultatus gali patvirtinti tik akredituotos ir patikimos įmonės. Lietuvoje dar retai sutinkami A+ klasės namai išsiskiria tuo, kad už šio pastato šildymą mokama beveik dešimt kartų mažiau, jei lygintume šį namą su to paties ploto įprastos statybos pastatu. Nors A klasės kategorijų namų savikaina yra neišvengiamai didesnė, vis dėlto vertinant išlaidas, būtina atkreipti dėmesį ne tik į statybos, bet ir ilgalaikio eksploatavimo kaštus, kurie įrodo, kad aukščiausios klasės namai yra ekonomiškai naudingiausias sprendimas.

Europos Sąjungos direktyva ir ateities prognozės

Remiantis Europos Sąjungos direktyva, nuo 2014 m. naujai statomų namų energetinio naudingumo klasė negali būti mažesnė už B kategoriją. Nuo 2016 m. visi nauji namai turi atitikti A klasės reikalavimus, nuo 2018 m. – A+ klasės, o nuo 2021 m. – aukščiausios, t. y. A++ klasės, reikalavimus. Aukštesnė statinio energetinė klasė kalba apie mažesnes šildymo sąnaudas, todėl A++ kategorijos namai turi sunaudoti minimalų kiekį energijos – Europos Sąjungos direktyvoje nurodyta, kad namas turi sunaudoti nuliui artimą energijos kiekį. Tiesa, kategorijos „artimas nuliui“ apibrėžtis lieka kiekvienos valstybės savarankišku uždaviniu.

Pagrindinis skirtumas, apibrėžiantis ribą tarp A+ ir A++ klasės statinių, yra tai, kad aukščiausios kategorijos (A++) namas turi pagaminti dar didesnį energijos kiekį, naudodamasis atsinaujinančiais šaltiniais. Specialistai tvirtina, kad A++ klasės namų bus galima įsigyti prabėgus 6–10 metų. Tokie namai atitiks visus numatytus sandarumo standartus, o šildymo energija bus gaunama iš biokuro.

Pagrindinis šiuo metu renovuojamiems statiniams keliamas reikalavimas numato, kad užbaigus numatytus darbus, namas turi atitikti D klasės energetinius reikalavimus. Statyti naujus D klasės namus nebėra galima. Beje, nors C klasės energetinio naudingumo pastatus dar bus galima statyti visą dešimtmetį (jei iki 2014 m. bus gautas tokio statinio leidimas), vis dėlto didžiausias nekilnojamojo turto investuotojų dėmesys šiuo metu yra skiriamas naujiems B klasės energetinio naudingumo namams.

Privalumai

Nors didžiausias pirkėjų dėmesys vis dar skiriamas kainai, vis daugiau jaunų žmonių atsigręžia į kokybės faktorių. Šiandieninių pastatų kokybė gerokai lenkia senuosius namus. Tai lemia besikeičiantis pirkėjų požiūris – ilgą laiką žmogus visiškai nekreipė dėmesio į pastato kokybę, kadangi jam rūpėjo tik nekilnojamojo turto investicija. Be to, dar visai neseniai bankai suteikdavo milžiniškas paskolas, neribodami klientų griežtais reikalavimais. Situacijai pasikeitus, į nekilnojamojo turto įsigijimą buvo pradėta žiūrėti kur kas rimčiau. Tikėtina, kad greitu metu didžiausio pirkėjų dėmesio sulauks aukščiausios kategorijos namai, galintys pasiūlyti daugybę privalumų.

Šilti, jaukūs ir sandarūs namai siūlo itin mažas šildymo kainas. Specialistai tvirtina, kad A+ kategorijai priskiriamas pastatas, lyginant jį su B kategorijos namu, siūlo net 80 proc. mažesnes šildymo išlaidas. Tai reiškia, kad ateities namų gyventojai šildymui išleis vos 30–50 Lt per mėnesį.

Aukščiausios klasės namai skirti jaukiam ir patogiam gyvenimui, todėl ypatingas projektuotojų dėmesys skiriamas efektyviam būsto erdvių išdėstymui ir originaliam dizainui, padedančiam užtikrinti puikias gyvenimo sąlygas.

Storos ir gerai apšiltinos sienos ne tik užtikrina tinkamą šilumos palaikymą patalpoje, bet ir patikimą triukšmo izoliaciją, kas leidžia mėgautis komfortišku poilsiu net ir triukšmingiausiose miesto zonose.

Moderni rekuperacinė vėdinimo sistema pasirūpins šviežiu ir gaiviu patalpos oru. Be to, ši sistema padės efektyviai kovoti su dulkėmis

Nors ateities namų kaina siejasi su milžiniškomis išlaidomis, vis dėlto specialistai ragina neprarasti optimizmo – teigiama, kad aukščiausios kategorijos namų kaina bus vos 10–15 proc. didesnė už žemesnės kategorijos statinius. Be to, investicijos skirtos kokybiškoms medžiagoms, kvalifikuotų specialistų darbui, saulės kolektorių įrengimui ir t. t., atsipirks vos per kelis metus.

Aukščiausios klasės namai: reikalavimai ir galimybės

Kategorija: Energetika | Įdėjo: Admin (25.10.2014) Tinklalapis ,
Peržiūrų: 2655 | Paieškos žymos: reikalavimuai, A+ arba A++ energetinės klasės sert, pastatas, statyba | Reitingas: 0.0/0

Reklaminis plotas nemokamas. Čia gali būti užsakomieji straipsniai. Turite pasiūlymą, reklaminį straipsnį, pranešimą ar tiesiog norite reklamuoti savo produktą? Prisijunkite ir patalpinkite straipsnį patys. Taip paprasta dar nebuvo.

Dirbtinio intelekto SkelbimaiStatybos pasirinkimas:

Žymos
statyba skelbimai Aplinkotvarka šildymas statybos baldai statybinės medžiagos gamyba fasado apdaila vidaus apdaila būstas nekilnojamas turtas NT euras nekilnojamasis turtas stogai bustas interjeras dažai architektūra Namai butai remontas dazymas Nekilnojamas turas nekilnojamasis turtas (NT) pardavimas daugiabutis Namas stogas NT rinka namo projektas griovimo darbai KAMINAI garažas granulės nuoma Kaunas įregistravimas kadastriniai matavimai pastatas pirkimas butas drėgmė pamatai kasimas Vilnius būsto nuoma grindys-durys karkasiniai namai

statybinės technikos nuoma

tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | KATEGORIJOS | REKLAMINIAI STRAIPSNIAI | Skaičiavimo programos
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 SKELBIMAISTATYBOS.lt - nemokami statybos skelbimai internete | Lankomumas: Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  • SiteMAP
  • Наверх