Pagrindinis » Straipsniai » Nekilnojamas turtas

Paskolos valiutą rinkitės pagal tai, kada pirksite būstą

Paskolos valiutą rinkitės pagal tai, kada pirksite būstą

Artėjantis euro įvedimas kelia vis daugiau nerimo turintiems ar norintiems pasiimti paskolą. SEB banko verslo plėtros departamento direktorius Linas Januševičius patarė paskolą imti ta valiuta, kuria planuojate atsiskaityti pirkdami būstą. Tačiau norintieji padėti indėlį, valiutos pasikeitimui neturėtų suteikti didelės reikšmės.

Didelių pokyčių gyventojai nepajus

Banko „Swedbank“ asmeninių finansų instituto Lietuvoje vadovė Odeta Bložienė LRT Radijo laidoje „Ryto garsai“ tikino, kad reikšmingų pasikeitimų paskolų turėtojai nepajus. Jai pritarė ir L. Januševičius.

Anot jo, net ir svarstantiems pasiimti paskolą nereikėtų skirti daug dėmesio tam, kokia valiuta paskola imama, nes po sausio 1 d. pinigų konversija įvyks automatiškai. Esą svarbiau tai, kokia valiuta pinigai bus išleisti iki naujųjų metų.

Jei būstas bus perkamas už litus dar iki naujųjų metų, turbūt patogiausia skolintis litais. Kitu atveju tektų patirti valiutos konvertavimo išlaidų.

„Jei būstas bus perkamas už litus dar iki naujųjų metų, turbūt patogiausia skolintis litais. Kitu atveju tektų patirti valiutos konvertavimo išlaidų“, – sakė L. Januševičius, paraginęs nesukti galvos ir paskolą imti tokia valiuta, kokia bus reikalinga, perkant būstą.

Svarbu ir tai, kad turintiems paskolas palūkanos neturėtų kisti. Pasak pašnekovų, jau dabar daugelyje bankų litais ir eurais skolintų pinigų palūkanos yra tokios pačios.

Naudingiau indėlį pasidėti litais

O. Bložienės teigimu, nevertėtų rūpintis ir tiems, kurie į bankus yra padėję indėlius ar nerimauja dėl sąskaitose esančių pinigų. Ekspertė aiškino, kad visi indėliai ir sąskaitos bus automatiškai konvertuotos kursu 3,4528, o gyventojams nereikės nieko daryti. Visiems bus taikomos iki tol galiojusios indėlių, vertybinių popierių ir kitų taupymo instrumentų sutarčių sąlygos.

Ekspertė aiškino, kad visi indėliai ir sąskaitos bus automatiškai konvertuotos kursu 3,4528, o gyventojams nereikės nieko daryti.

Lietuvos banko finansinio stabilumo departamento vyriausiasis ekonomistas Virgilijus Rutkauskas sakė, kad pastaruoju metu daugėja indėlių eurais. Anot jo, ši tendencija buvo matoma ir anksčiau, bet labiausiai išryškėjo šių metų pradžioje.

V. Rutkauskas abejoja, ar toks sprendimas yra naudingas patiems bankų klientams. Esą dabar, norėdami pasidėti indėlį eurais, jie sumoka už litų konvertavimą į eurus.

„Be to, lito ir euro kursas kol kas dar yra komercinis, o ne oficialiai nustatytas. Taigi keisdami, jie (klientai – LRT.lt) praranda šiek tiek pinigų. Toks pasirengimas, matyt, šiuo atveju kiek skubotas“, – savo požiūrį dėstė pašnekovas.

Savo ruožtu Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas akcentavo, kad visiškai nesiruošti euro įvedimui taip pat nereikėtų. Esą vertėtų apsvarstyti, ar galima sumažinti savo išlaidas.

Pasak S. Kropo, Lietuvoje yra nemažai žmonių, kurie turi dvi sąskaitas. Vienoje jų laiko pinigus litais, kitoje – eurais. Pastarąją naudoja, keliaudami į kitas šalis. Pašnekovo teigimu, tai bus nereikalinga po euro įvedimo, tad galima sutaupyti, mokant tik už vienos sąskaitos aptarnavimą.

Paskolos valiutą rinkitės pagal tai, kada pirksite būstą

Kategorija: Nekilnojamas turtas | Įdėjo: Admin (01.11.2014) Lrt.lt,
Peržiūrų: 1252 | Paieškos žymos: euro įvedimas, Lietuvos bankas, nekilnojamasis turtas, euras | Reitingas: 0.0/0

Reklaminis plotas nemokamas. Čia gali būti užsakomieji straipsniai. Turite pasiūlymą, reklaminį straipsnį, pranešimą ar tiesiog norite reklamuoti savo produktą? Prisijunkite ir patalpinkite straipsnį patys. Taip paprasta dar nebuvo.
Žymos
statyba skelbimai Aplinkotvarka šildymas statybos baldai fasado apdaila vidaus apdaila būstas nekilnojamas turtas NT euras nekilnojamasis turtas stogai bustas interjeras laiptai dažai architektūra Namai butai remontas dazymas Nekilnojamas turas nekilnojamasis turtas (NT) pardavimas daugiabutis Namas stogas NT rinka namo projektas griovimo darbai KAMINAI garažas granulės nuoma Kaunas įregistravimas kadastriniai matavimai pastatas pirkimas butas drėgmė pamatai Klaipėda kasimas Vilnius būsto nuoma grindys-durys katilas

statybinės technikos nuoma

tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | KATEGORIJOS | REKLAMINIAI STRAIPSNIAI | Skaičiavimo programos
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 SKELBIMAISTATYBOS.lt - nemokami statybos skelbimai internete | Lankomumas: Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  • SiteMAP
  • Наверх