Pagrindinis » Straipsniai » Stogai, stogų dangos

Stogo dengimas - patarimai žaliems

Stogo dengimas - patarimai žaliems

Namo stogas yra svarbi namo konstrukcijos dalis, funkcionuojanti ne tik kaip apsauga nuo kritulių, tačiau užtikrinanti ir šilumos sulaikymą. Tad tam, kad stogas būtų maksimaliai efektyvus, reikalinga tinkama stogo konstrukcija.

Pradedant galvoti apie naują namo stogą, pirmas klausimas, su kuriuo susiduriama - tai tinkamų medžiagų pasirinkimas. Statant individualų namą arba keičiant jo stogą, pirmas žingsnis - medienos gegnėms parinkimas. Šis etapas labai svarbus, turint omenyje, jog gegnės yra stogo pagrindas. Dažniausiai gegnių konstrukcijai naudojama spygliuočių medžių mediena. Lietuvoje tai - eglė arba pušis. Taip pat retkarčiais naudojama ir kita mediena. Gegnėms skirtos medienos paruošimas priklauso nuo kliento pageidavimų, tačiau bet kokiu atveju ji turi būti išdžiovinta. Esant reikalui mediena padengiama antiseptiku, o taip pat ir specialiu, degumą mažinančiu skysčiu.

Gegnių storis ir platumas priklauso nuo to, kokios yra planuojamo dengti stogo specifikacijos. Reikėtų atsižvelgti į tokius dalykus, kaip stogo šlaitų statumas, numatoma stogo apkrova, atstumai tarp gegnių eilių ir jų atramų. Tačiau šį darbą rekomenduojama patikėti specialistams.

Stogo apkrovų išlyginimui yra naudojami mūrtašiai, liaudyje dar vadinami murlotais. Jų panaudojimas taip pat priklauso nuo įvairių aplinkybių, kitų stogo konstrukcijos detalių apimčių. Dažniausiai naudojami trijų dydžių mūrtašiai - 20x20 cm, 15x15 cm, 15x20 cm.  

Konstruojant stogą, taip pat yra naudojamos tokios konstrukcinės detalės, kaip Išilginiai grebėstai. Šios detalės užtikrina tinkamą oro cirkuliaciją tarp stogo dangos ir konstrukcijos, taip pat pasitarnauja susikaupusio kondensato nutekėjimui, todėl panaudoti išilginius grebėstus stogo konstrukcijoje būtina. Jų apimtys priklauso nuo to, kokių dydžių konkretaus namo stogo dengimui naudojamos gegnės.

Stogo dangai laikyti yra naudojami grebėstai. Jų išmatavimai vėlgi priklauso nuo įvairių aplinkybių, tokių kaip stogo dangos svoris, gegnių dydis ir nuolydžio kampas. Esant lengvai stogo dangai, grebėstams galima parinkti lentas.

Stogo kraštams apsaugoti naudojamos pakalimo lentelės (dailylentės). Montuojant pakalimo lenteles, tarp jų naudinga palikti nedidelius tarpelius oro patekimui į visą stogo konstrukciją. Taip pat, paliekant oro tarpus, mažesnė tikimybė, jog veikiamos neigiamų aplinkos sąlygų, lentelės suaižės ar kitaip pakeis savo formą. Pakalimui gali būti naudojamos tiek tašyto, tiek netašyto medžio lentelės. Šios stogo konstrukcijos detalės turi būti padengiamos dažais, mat turi tiesioginį sąlyti su oro sąlygomis.

Bet kokiu atveju, renkantis medieną stogo konstrukcijai, reikėtų kreiptis į specialistus, kurie galėtų patarti dėl konstrukcijos dalių dydžių ir tipų. Tai ypač aktualu, jei stogą planuojate konstruoti patys. Kitu atveju, medienos parinkimu turėtų užsiimti konstruktorius.

Planuodami stogo dengimo darbus, iškart numatykite tokius dalykus, kaip stoglangių ar kaminų skaičius. Nuo to priklausys stogo konstrukcijai parenkamų detalių dydžiai. Taip pat iš karto reikėtų numatyti ir stogo dangos tipą.

Vėlesniame etape, montuojant stogo dangą, įsitikinkite, jog vandens nubėgimo latakai suformuoti ir pritvirtinti tinkamai. Į stogo konstrukcijos vidų patekęs pernelyg didelis drėgmės kiekis ilgainiui gali sugadinti medieną. 

Stogo dengimas - patarimai žaliems

Kategorija: Stogai, stogų dangos | Įdėjo: Admin (17.08.2014) ,
Peržiūrų: 2550 | Paieškos žymos: stogo dengimo darbai, stogo danga, statyba, stogo įrengimas | Reitingas: 0.0/0

Reklaminis plotas nemokamas. Čia gali būti užsakomieji straipsniai. Turite pasiūlymą, reklaminį straipsnį, pranešimą ar tiesiog norite reklamuoti savo produktą? Prisijunkite ir patalpinkite straipsnį patys. Taip paprasta dar nebuvo.

Dirbtinio intelekto SkelbimaiStatybos pasirinkimas:

Žymos
statyba skelbimai Aplinkotvarka šildymas statybos baldai statybinės medžiagos gamyba fasado apdaila vidaus apdaila būstas nekilnojamas turtas NT euras nekilnojamasis turtas stogai bustas interjeras dažai architektūra Namai butai remontas dazymas Nekilnojamas turas nekilnojamasis turtas (NT) pardavimas daugiabutis Namas stogas NT rinka namo projektas griovimo darbai KAMINAI garažas granulės nuoma Kaunas įregistravimas kadastriniai matavimai pastatas pirkimas butas drėgmė pamatai kasimas Vilnius būsto nuoma grindys-durys karkasiniai namai

statybinės technikos nuoma

tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | KATEGORIJOS | REKLAMINIAI STRAIPSNIAI | Skaičiavimo programos
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 SKELBIMAISTATYBOS.lt - nemokami statybos skelbimai internete | Lankomumas: Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  • SiteMAP
  • Наверх