Pagrindinis » Straipsniai » Nekilnojamas turtas

Sužinokite dvi pagrindines taisykles ir parduosite bet kurį butą

Sužinokite dvi pagrindines taisykles ir parduosite bet kurį butą

Ar yra toks toks laikas, kada geriausiai pavyksta parduoti būstą? Kaip ieškoti pirkėjo ir kaip  patraukliausiai pristatyti jam savo būstą? Konsultuoja „Remax Expert“ biuro vadovas Andrejus Krutko ir „Ober-Haus“ būsto departamento vadovas Audrius Šapoka.

Rinka aktyviausia dukart per metus

Nekilnojamojo turto rinka yra aktyviausia rudenį ir pavasarį. Tačiau ir ramesni žiemos bei vasaros mėnesiai  taip pat  turi savo privalumų, nes paprastai  tada  būsto ieško motyvuoti, rimtai  nusiteikę pirkėjai. „O sumažėjus pasiūlai lengviau konkuruoti su kitais rinkoje esančiais objektais“, – teigė A.Šapoka.

Nekilnojamojo turto ekspertų teigimu, realiai  kaip ir nėra netinkamo meto pardavinėti butą: "Jei ieškant pirkėjų išnaudojami visi komunikacijos kanalai ir siūloma reali būsto vertę atitinkanti kaina, vadinasi parduoti nebus sudėtinga".

Jog nėra netinkamo laikotarpio pardavimams šiais metais įrodė ir būsto vertės augimas. Kainos nuosaikiai kilo 0,1 – 0,8 procento tiek žiemos mėnesiais, tiek birželį. Vadinasi, metų laikas nenulemia nei kainų augimo, nei mažėjimo. 

Nors netinkamo meto parduoti nėra, tačiau specialistai vis dėl to išskiria lėtesnį šventinį laikotarpį: Velykas, Jonines ar Kalėdas.

„Dvi savaites prieš ir po didžiųjų metų švenčių žmonės tiesiog neturi laiko vaikščioti į būsto apžiūras, jie turi kitų  užsiėmimų. Tokiu metu būstas perkamas nebent kaip kalėdinė dovana“, – sakė A.Krutko.

Ar verta remontuoti prieš parduodant?

Pirmiausias žingsnis prieš ruošiantis parduoti būstą – įvertinti rinkoje esančius panašius objektus bei jų kainas.

Kai kurie gali būti parduodami be baldų. Bet pirkėjai labiau domisi  įrengtais butais, tiesa - ne prabangiai.  „Kai kuriems savo klientams  patariame investuoti į kosmetinį remontą. Kartais išleidus vos tūkstantį  litų, parduodamo  būsto vertė gali pakilti 5 tūkst. litų“, – sakė A.Krutko.

Tiesa, ne visi pardavėjai yra  linkę išleisti ir tą tūkstantį, mat galvoja, kad naujieji savininkai susitvarkys būstą kaip panorėję. Kita vertus, kosmetinis remontas gali ir neatsipirkti, jei nekilnojamojo turto būklė yra prasta, tuomet nedideli pagražinimai nepadės pakelti jo kainos. 

Patrauklus pristatymas

Ruošiantis parduoti nekilnojamąjį turtą reikėtų pasirūpinti patraukliu jo pristatymu. Talpinant skelbimą internete reikėtų pridėti geros kokybės nuotraukas, kuriose atsispindėtų būsto privalumai, taip pat svarbu išsamiai aprašyti savo turtą.

„Mūsų turimais duomenimis, iš visų rinkoje esančių nekilnojamojo turto objektų parduodami vos 8 – 10 procentų. Vadinasi, reikia atidžiau galvoti apie pardavimo procesą“, – teigė A.Šapoka.

Specialistas patarė išnaudoti visus informacijos kanalus: skelbimus talpinti keliuose nekilnojamo turto portaluose, taip pat pritaikyti įvairias būsto pristatymo technikas.

„Viena tokių technikų - organizuoti būsto apžiūras ne kas keletą dienų, bet tą pačią dieną kas penkiolika minučių. Prasilenkdami potencialūs pirkėjai supras, jog būstu yra aktyviai domimasi ir jaus vidinę konkurenciją“, – patarė A.Šapoka.

Neskubėti parduoti pirmam

Parduodant ne visuomet verta reaguoti į patį pirmą susidomėjusio asmens pasiūlymą ir stengtis kuo greičiau parduoti  būstą. kartais  siūloma luktelėti  dėl per mažo susidomėjimo, kurį šiek tiek vėliau galima padidinti. Kai kuriais atvejais yra naudingiau palaukti motyvuotų pirkėjų ir konkurencingų kainų pasiūlymų.

Kita vertus, jei būstas pardavinėjamas ilgiau nei mėnesį reikėtų žinoti, jog toks objektas praranda savo „karštumą“ ir patrauklumą. "Jokiu būdu neslėpkite skelbimo įkėlimo datos internete.  Nes paprastai pirkėjai žino, koks skelbimas pasirodė, kada jis dingo bei kada buvo pridėtos naujos to paties objekto nuotraukos", - patarė profesionalūs būsto pardavėjai.

Euras esminių pokyčių nenulems

Nuo naujųjų metų pasikeisianti valstybinė valiuta neabejotinai  įneš šiek tiek chaoso ir nekilnojamojo turto rinkoje. "Manome,  jog po naujųjų metų pardavimų apimtys nežymiai sumažės ir tai tęsis keletą mėnesių, kol  pirkėjai ir  pardavėjai  reiks psichologiškai prisitaikys prie naujos valiutos“, –  prognozavo  A.Šapoka.

Esminiai nekilnojamojo turto rinkos pokyčiai įvyksta, jei regione ar šalyje keičiasi ekonominė situacija arba kinta bankų paskolų finansavimo politika. Po naujųjų metų tokių pokyčių neturėtų būti, todėl tiek būsto pirkėjai tiek pardavėjai neturėtų nerimauti.

Sužinokite dvi pagrindines taisykles ir parduosite bet kurį butą

Kategorija: Nekilnojamas turtas | Įdėjo: Admin (20.08.2014) Tinklalapis Erika Bružaitė,
Peržiūrų: 2287 | Paieškos žymos: Remax, buto pardavimas, pokyčiai, būstas, pardavimas, Rinka, nekilnojamasis turtas (NT), butų kainos, euras Lietuvoje, Ober-Haus | Reitingas: 0.0/0

Reklaminis plotas nemokamas. Čia gali būti užsakomieji straipsniai. Turite pasiūlymą, reklaminį straipsnį, pranešimą ar tiesiog norite reklamuoti savo produktą? Prisijunkite ir patalpinkite straipsnį patys. Taip paprasta dar nebuvo.

Dirbtinio intelekto SkelbimaiStatybos pasirinkimas:

Žymos
statyba skelbimai Aplinkotvarka šildymas statybos baldai statybinės medžiagos gamyba fasado apdaila vidaus apdaila būstas nekilnojamas turtas NT euras nekilnojamasis turtas stogai bustas interjeras dažai architektūra Namai butai remontas dazymas Nekilnojamas turas nekilnojamasis turtas (NT) pardavimas daugiabutis Namas stogas NT rinka namo projektas griovimo darbai KAMINAI garažas granulės nuoma Kaunas įregistravimas kadastriniai matavimai pastatas pirkimas butas drėgmė pamatai kasimas Vilnius būsto nuoma grindys-durys karkasiniai namai

statybinės technikos nuoma

tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | KATEGORIJOS | REKLAMINIAI STRAIPSNIAI | Skaičiavimo programos
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 SKELBIMAISTATYBOS.lt - nemokami statybos skelbimai internete | Lankomumas: Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  • SiteMAP
  • Наверх